Podczas konferencji HUAWEI CONNECT 2023, która odbyła się w Paryżu, firma Huawei zadeklarowała, że jej najnowocześniejsze technologie teleinformatyczne staną się kluczowym czynnikiem przyspieszającym ekologiczną i cyfrową transformację w różnych branżach w Europie. Ponadto Huawei Cloud, będący liderem w obszarach chmury natywnej, danych i sztucznej inteligencji, zaprezentował swoją strategię „Everything as a Service”, a także wskazał główne kierunki rozwoju inteligentnych rozwiązań.

Yang Chaobin, Członek Zarządu Huawei i Prezes ds. produktów oraz rozwiązań ICT zaznaczył, że innowacje zmieniają oblicze wszystkich branż, a gospodarka cyfrowa staje się nowym motorem wzrostu. Po dekadzie intensywnego postępu, cyfrowa transformacja zajmuje kluczowe miejsce w gospodarce. Prognozy wskazują, że do 2026 roku będzie stanowić ponad 54% PKB rozwiniętych państw, co znacząco przyczyni się również do wzrostu produktywności.

Obecnie mamy do czynienia z drugą falą cyfryzacji przemysłu, obejmującą edukację, opiekę zdrowotną i inne obszary. Europa wyróżnia się konkurencyjnością w tych dziedzinach i jest idealnie przygotowana do odkrywania nowych możliwości.  zaznaczył Yang Chaobin.

Ogłosił również, że Huawei będzie nadal wprowadzać innowacje w dziedzinie telekomunikacji i technologii informacyjno-komunikacyjnych, wkraczając w erę 5.5G, aby sprostać kluczowym wymaganiom cyfryzacji przemysłu w ciągu najbliższych 5-10 lat:
Proces cyfrowej transformacji przemysłu otwiera nowe możliwości, ale także stawia pewne wyzwania. Huawei jest zaangażowany w opracowywanie innowacyjnych produktów i rozwiązań technologicznych dla ery 5.5G. Wyróżniają się one prostą architekturą, najwyższą jakością i doskonałym doświadczeniem użytkownika w różnych scenariuszach. Wspierają działanie centrów danych, sieci WAN i kampusów, a także małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas wydarzenia Yang zaprezentował szereg produktów i rozwiązań Huawei dla sektora ICT, które przyspieszają proces cyfryzacji przemysłu w Europie. Wśród nich znalazły się inteligentne rozwiązania kampusowe 10GE IP + POL, HUAWEI eKit i Future DC.
Huawei, jako lider w dziedzinie zaawansowanych technologii, aktywnie wspiera cyfryzację przemysłu. Firma planuje zwiększyć produktywność poprzez osiągnięcie prędkości 10-gigabitowych, minimalizowanie opóźnień do mikrosekund oraz wprowadzenie elastycznego i niezawodnego przechowywania danych dostosowanego do różnych potrzeb, takich jak centra danych, sieci WAN, kampusy i MŚP. Firma ma zamiar współpracować z różnymi branżami, aby wesprzeć cyfrową transformację w Europie i dążyć do osiągnięcia wspólnego sukcesu w cyfrowej przyszłości.

Huawei Cloud: Przyspieszenie rozwoju inteligentnych rozwiązań w Europie
Podczas swojego wystąpienia zatytułowanego „Accelerating Intelligence with Huawei Cloud Through Everything as a Service”, Jaqueline Shi, Prezeska Globalnego Działu Marketingu i Sprzedaży Huawei Cloud, skupiła uwagę na pilnej potrzebie przyspieszenia inteligentnej transformacji.

Jaqueline Shi, Prezeska Globalnego Działu Marketingu i Sprzedaży Huawei Cloud

Jesteśmy gotowi do współpracy z naszymi klientami i partnerami przechodzącymi przez proces transformacji. Naszym celem jest stymulowanie innowacji, budowanie solidnej bazy wsparcia i umożliwienie lokalnemu ekosystemowi realizacji idei „W Europie, dla Europy”. W ten sposób będziemy mogli wspólnie tworzyć większą wartość i kształtować lepszą przyszłość.  powiedziała Jaqueline Shi.

Zgodnie z przyjętym założeniem „Everything as a Service”, Huawei Cloud kontynuuje wprowadzanie innowacji w obszarach chmury natywnej, baz danych i sztucznej inteligencji, wprowadzając przełomowe rozwiązania, takie jak Pangu i rozproszone modele baz danych nowej generacji GaussDB.

Inicjatywa Huawei Cloud „Go Cloud, Go Global” stała się kluczową platformą wymiany doświadczeń i spostrzeżeń branżowych. W 2023 r. liczba europejskich partnerów uczestniczących w tym programie wzrosła o imponujące 400%, a ich rozwiązania o 500%. W ciągu najbliższych pięciu lat Huawei Cloud planuje również wspierać rozwój chmury i innowacje technologiczne dla 1000 europejskich startupów.

Huawei Cloud aktywnie wykorzystuje rozwiązania chmurowe i sztuczną inteligencję w działaniach środowiskowych, współpracując z globalnymi organizacjami ekologicznymi, takimi jak IUCN i Rainforest Connection. Dzięki wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych firma pomaga chronić lasy, tereny podmokłe i oceany, przyczyniając się do lepszej ochrony różnorodności biologicznej w krajach takich jak Filipiny, Chiny, Włochy, Norwegia, Meksyk i Irlandia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments