Universal Robots od 2016 roku oferuje szkolenia z zakresu robotyki. W ciągu tych 7 lat UR zbudował 119 ośrodków szkoleniowych na całym świecie, z których skorzystało już 200 000 entuzjastów robotyki, w tym ponad 10,5 tysiąca osób z samego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Niekwestionowanym liderem wśród państw CEE jest Polska, z której pochodzi najwięcej zarejestrowanych użytkowników Akademii Universal Robots – blisko 3 tysiące osób. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się technologia robotów współpracujących. Jest to również prognostyk na poprawę stanu robotyzacji w kraju znad Wisły w ciągu najbliższych lat.

To wspaniałe, że tak wiele osób z całego świata skorzystało już z oferty naszych szkoleń, aby podnieść swoje umiejętności w zakresie robotyki. Jesteśmy firmą z misją – automatyzacja wszędzie i dla każdego – a kluczowym jej elementem jest zapewnienie naszym użytkownikom wysokiej jakości szkoleń, które podniosą ich umiejętności potrzebne do wykorzystania pełnego potencjału cobotów. – mówi Mikkel Vahl, Globalny Dyrektor Akademii i Edukacji w Universal Robots. 

Universal Robots wśród swoich klientów ma firmy każdej wielkości, zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i marki z segmentu MŚP. Dzięki temu UR zna różnorodne zapotrzebowanie klientów. To pozwala producentowi cobotów na rozwój swojej gamy robotów współpracujących, które dziś wspierają przedsiębiorstwa każdej wielkości i automatyzują wszelkie procesy, począwszy od zadań typu pick and place, bin picking, po paletyzację ciężkich ładunków i spawanie statków. Różnorodność potrzeb klientów ma swoje odzwierciedlenie w ofercie Akademii UR. Znajdziemy w niej szereg kursów, od bezpłatnego wirtualnego e-learningu po szczegółowe i indywidualne szkolenia stacjonarne.

Mamy kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego, więc bez względu na zadanie lub wielkość firmy, można znaleźć odpowiednie dla siebie szkolenie, które pomoże odnieść jeszcze większy sukces w automatyzacji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Akademii UR, bowiem dostrzegamy, że klienci, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, są bardziej pewni siebie i odnoszą większe sukcesy. – mówi Mikkel Vahl.

Przedstawiciele polskiego przemysłu chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez partnerów Universal Robots.

Od samego początku procesu wdrażania robotów Universal Robots w naszym zakładzie przeprowadziliśmy szereg szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, obejmujących również zakres konserwacji i serwisu. Ta usystematyzowana wiedza pozwoliła nam na pomyślne wdrożenie już ponad 20 cobotów UR na końcówkach naszych linii produkcyjnych, co znacząco zwiększyło wydajność i niezawodność naszych procesów produkcyjnych w zakładzie, poprawiając jednocześnie ergonomię pracy i poziom bezpieczeństwa. – mówi Maksymilian Skórka, Specjalista ds. Automatyzacji w firmie Lipton Teas and Infusions.

Nadchodzą nowe oferty szkoleniowe

Wśród użytkowników Akademii UR znajdziemy osoby z ponad 130 państw. Wszyscy wzięli udział w bezpłatnych kursach online, uczestniczyli w wirtualnych, bądź stacjonarnych szkoleniach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Universal Robots lub autoryzowanego partnera szkoleniowego.

Akademia UR jest cały czas aktualizowana. Jeszcze w tym i następnym roku w ofercie szkoleniowej pojawią się liczne dodatki, a wśród nich: e-learningi dotyczące oceny ryzyka, paletyzacji, czy nowy i ulepszony system symulacji. Najważniejszym dodatkiem do Akademii UR będzie jednak szkolenie z konfiguracji i programowania najnowszego cobota od Universal Robots – UR20.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments