Nortal, międzynarodowy koncern specjalizujący się w transformacji cyfrowej, ogłosił dziś przejęcie Questers, wielokrotnie nagradzanej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania. Jako przedsiębiorstwo zależne od brytyjskiego TPXimpact Holdings PLC, Questers połączy się teraz ze spółką-córką Nortal, pwrteams. Pozwoli to wzmocnić obecność Nortal w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz rozwinąć dotychczasową działalność w zakresie tworzenia międzynarodowych zespołów IT i inżynieryjnych dla klientów na całym świecie.

Questers, założone w 2007 roku, jest jedną z wiodących międzynarodowych firm programistycznych, która projektuje, buduje i zarządza zespołami pracującymi w różnych technologiach dla wielu branż. Większość klientów Questers znajduje się w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii, Norwegii i Szwajcarii.

Priit Alamäe, CEO i założyciel Nortal

Przejęcie Questers wzmacnia działalność pwrteams, która koncentruje się na budowaniu dedykowanych, międzynarodowych zespołów dla naszych klientów. To posunięcie zwiększy naszą obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz wzmocni nasz silny, dwucyfrowy, organiczny wzrost, osiągnięty w ciągu ostatnich 5 lat. Cieszę się, że mogę powitać ponad 300 nowych pracowników w naszym zespole.  skomentował Priit Alamäe, CEO i założyciel Nortal.

Nortal ogłosił powstanie pwrteams oraz wprowadził nowy model biznesowy outsourcingu i powiększania zespołu do portfolio firmy w 2022 roku, po przejęciu Skelii. Firma rozpoczęła działalność za pośrednictwem dawnych biur Skelii w Kijowie i Lwowie w Ukrainie oraz w Krakowie w Polsce, jednocześnie łącząc obecnych pracowników z globalną pulą talentów. pwrteams współpracuje z klientami w Europie i Stanach Zjednoczonych, takimi jak TUI czy Thomas Cook Group. Centra usług firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Serbii, Estonii, na Litwie i w Meksyku, a po przejęciu Questers również w Bułgarii.

Karel Saurwalt, CEO pwrteams

Dostęp do utalentowanych specjalistów leży u podstaw planów rozwoju pwrteams. Najnowsze przejęcie stanowi pierwszy krok w naszej dalszej ekspansji. Questers, z najwyższej klasy specjalistami w obszarze technologii w Bułgarii, jest idealnym uzupełnieniem wyjątkowego, rozwiniętego już zespołu pwrteams. Naszą ambicją jest rola globalnego lidera w budowaniu międzynarodowych, wyspecjalizowanych organizacji IT i inżynieryjnych, aby wspierać klientów z odpowiednią dynamiką, efektywnością i skalowalnością biznesu. powiedział Karel Saurwalt, CEO pwrteams.

Alexander Drangajov, dyrektor generalny Questers

Wejście pod skrzydła TPXimpact przekształciło Questers w dojrzałą firmę ze świetnymi wynikami, stale zapewniającą korzyści klientom. Dołączenie do pwrteams stanowi dla nas kolejną szansę w dalszym rozwoju, aby skutecznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby globalnego sektora technologicznego z jeszcze silniejszą ofertą. Wspólne wartości naszych dwóch firm i uzupełniające się umiejętności umożliwią rozwój na kolejnych terytoriach oraz w nowych branżach. skomentował Alexander Drangajov, dyrektor generalny Questers.

Chciałbym podziękować wszystkim naszym współpracowikom Questers za ogromną pracę, którą wnieśli do TPXimpact w ciągu ostatnich 5 lat. Jestem przekonany, że Nortal doskonale pasuje do przyszłego rozwoju działalności. powiedział Bjorn Conway, dyrektor generalny TPXimpact.

Ogłoszenie to ma miejsce w momencie, kiedy Nortal, międzynarodowa firma zajmująca się strategicznymi zmianami i technologią, znana z cyfrowej transformacji estońskiego rządu („e-Estonia”), kontynuuje rozszerzanie działalności w Europie i Ameryce Północnej. W ostatnim czasie spółka ogłosiła utworzenie centrum usług w Guadalajarze w Meksyku, aby być bliżej klientów w Ameryce Północnej, a także ekspansję w Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia obejmuje ofertę zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Dodatkowo powołanie Thomasa Hedley’a na stanowisko dyrektora zarządzającego rozszerzy globalne możliwości firmy w Wielkiej Brytanii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments