DataWalk, polski vendor z branży oprogramowania do analityki grafowej, został wymieniony w czterech tegorocznych raportach Gartner® Hype Cycle™.

Firma Gartner tworzy raporty Hype Cycle w celu oceny dojrzałości i potencjału nowych technologii w różnych sektorach rynku IT. Zapewniają one ramy dla zrozumienia różnych etapów wdrażania nowych technologii i wspomagają podejmowanie decyzji zakupowych.

W tym roku DataWalk trafił do raportów Hype Cycle po raz pierwszy i to od razu do czterech kategorii:

• Hype Cycle for Analytics and Business Intelligence, 2023 (Graph Analytics)

• Hype Cycle for Data and Analytics Programs and Practices, 2023 (Graph Analytics)

• Hype Cycle for Public Safety and Law Enforcement, 2023 (Public Safety Predictive Analytics)

• Hype Cycle for Digital Government Services, 2023 (Predictive Analytics in Government)
Gartner uznał DataWalk za technologię na etapie dojrzałości „wczesnego mainstreamu” we wszystkich kategoriach.

Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia przez firmę Gartner. Wspaniale jest widzieć, że we wszystkich kategoriach DataWalk znajduje się we wczesnym mainstreamie, co naszym zdaniem odzwierciedla fakt, że popyt na technologie takie jak DataWalk może dramatycznie wzrosnąć w nadchodzących latach, gdy zostaną one upowszechnione w głównym nurcie. powiedział Paweł Wieczyński, prezes DataWalk S.A.

Według Gartner Hype Cycle for Data and Analytics Programs and Practices, 2023:

Analityka grafowa może być często jedynym skutecznym sposobem analizy danych, szczególnie gdy trzeba zidentyfikować połączenia i powiązania między danymi. Jeśli chodzi o wpływ na biznes, ten sam raport wskazuje technologię grafową jako „wysoce skuteczną w ocenie ryzyka przy analizie oszustw, klastrowania, wykrywania wartości nietypowych” i świetnie nadającą się do „identyfikacji anomalii i niestandardowych wzorców, których nie można wykryć innymi metodami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments