W PwC Polska pracuje już ponad 2 tysiące osób działających w zespołach technologicznych, z tego ponad 300 ekspertów Salesforce. Wsparcie klientów w transformacji cyfrowej jest jednym z naszych priorytetów biznesowych, poinformował Marek Młyniec, partner PwC Polska, Technology Consulting Leader. PwC Polska wykorzystując własne rozwiązania oraz technologie Salesforce wdroży nowy system CRM dla Stoen Operator. 

W PwC Polska pracuje już ponad 2 tysiące osób działających w zespołach technologicznych, z tego ponad 300 ekspertów Salesforce. Wsparcie klientów w transformacji cyfrowej jest jednym z naszych priorytetów biznesowych. Nasze rozwiązania wykorzystujące technologie Salesforce, wybrane przez Stoen, przyczynią się do zwiększenia digitalizacji obsługi klientów i wzrostu efektywności procesów biznesowych” – powiedział Młyniec.

PwC Polska wykorzystując własne rozwiązania oraz technologie Salesforce wdroży nowy system CRM dla Stoen Operator – firmy z Grupy E.ON. Będzie to jeden z najważniejszych projektów informatycznych tej spółki, która dostarcza energię do ponad miliona klientów w Warszawie i okolicach.

PwC zostało wyłonione w procedurze przetargowej, ponieważ ma nie tylko wymagane doświadczenie, ale złożyło najbardziej kompleksową ofertę. Propozycja obejmowała również istotny dla nas sposób prowadzenia projektu, czyli podejście hybrydowe. Pozwoli ono, mając na uwadze złożoność i termin realizacji, na szybkie i elastyczne reagowanie na pojawiające się ryzyka i zagadnienia” – mówi Andrzej Zwierzchowski, dyrektor pionu Usługi Dystrybucyjne i Obsługa Klienta w Stoen Operator.

System Salesforce Customer 360, który wdrożony zostanie w Stoen Operator oferuje użytkownikom szerokie możliwości rozwoju. W przypadku Stoen Operator zapewni on ciągłość procesów biznesowych związanych z CSIRE, z którym będzie komunikował się za pośrednictwem systemu Konektor CSIRE.

Planowany system będzie cechować się także dużą elastycznością na potencjalne zmiany biznesowe, a zwłaszcza przyczyni się do sprawnego sposobu zarządzania procesami klienckimi. Wdrożony system zgromadzi wszystkie dane dotyczące klientów, historii ich rozliczeń, umów i zgłaszanych spraw, a także przedstawi je w opcji widoku 360 stopni. Docelowo zautomatyzuje liczne procedury i posłuży jako wsparcie cyfrowych kanałów obsługi klienta i podwykonawcy. Ma umożliwić także szybką możliwość reakcji na potrzeby obsługi dystrybucji energii oraz digitalizacji procesów biznesowych end to end, jak również pozwolić na otwarcie rozwiązania na Internet rzeczy (Internet of Things – IoT).

Wykorzystanie nowego CRM w Stoen Operator będzie wiązać się przede wszystkim z trzema obszarami:

● dostosowaniem systemu do wymogów CSIRE
● obsługą klienta
● procesem zmiany sprzedawcy.

Termin wdrożenia nowego systemu CRM jest zdeterminowany centralnym harmonogramem wdrożenia CSIRE. Zgodnie z nim CSIRE ma zacząć funkcjonować od 1 lipca 2024 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments