Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, obejmie 40% akcji BISAR. Jest to dynamicznie rosnąca spółka zajmująca się outsourcingiem procesowym, która rozszerza swoją działalność o nowe kraje regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

BISAR specjalizuje się w outsourcingu procesowym. Utworzona w 2015 r. spółka szybko rosła, przejmując obsługę kolejnych dużych klientów korporacyjnych. Z czasem jej portfolio objęło renomowane firmy z branż tak różnych, jak handel detaliczny, logistyka czy przetwórstwo spożywcze. Do dynamicznego rozwoju BISAR bez wątpienia przyczyniły się sprzyjające trendy makroekonomiczne związane z niską stopą bezrobocia, niedoborem pracowników w niemal wszystkich sektorach gospodarki oraz starzejącym się społeczeństwem. Trudna sytuacja na rynku pracy nie dotyczy tylko Polski, ale także pozostałych krajów Europy. Dlatego BISAR postanowił rosnąć poza granicami kraju. Spółka już jest obecna na rynku rumuńskim, a planuje dalszą ekspansję zagraniczną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

BISAR kładzie szczególny nacisk na szkolenia i rozwój swoich kadr, dzięki czemu zwiększa jakość świadczonych usług. Sprawność operacyjna spółki, umiejętność szybkiego dostosowania się do potrzeb klienta oraz wysoki poziom obsługi są atutem BISAR w walce o klientów. Zarząd spółki szacuje, że w bieżącym roku osiągnie ona skonsolidowane przychody na poziomie 300 mln PLN.

BISAR świadczy ważne dla gospodarki usługi, które są odpowiedzią na postępujące zmiany demograficzne. Od lat bezrobocie pozostaje na niezmiennie niskim poziomie. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała zmienić się nawet w obliczu spowolnienia gospodarczego. Jestem przekonany, że razem ze spółką będziemy w stanie pomóc innym firmom złagodzić negatywne skutki narastającej nierównowagi na rynku pracy w Polsce, jak i w regionie. – powiedział Sebastian Król, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za transakcję.

Komentując transakcję Robert Abramek, członek zarządu spółki powiedział: Wierzymy, że we współpracy z naszym nowym partnerem – Enterprise Investors – będziemy w stanie wznieść BISAR na kolejny etap rozwoju. Partnerstwo to przyśpieszy m.in. wdrożenie zaplanowanych rozwiązań technologicznych. Spółka jest strategicznie dobrze przygotowana do dynamicznego wzrostu, dlatego też w nadchodzących latach planujemy poszerzać współpracę z naszymi aktualnymi klientami, a także dynamicznie pozyskiwać nowych partnerów na rynkach zagranicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments