Identity GatewayIDnow dostawca platformy do potwierdzania tożsamości w Europie, działający również w Polsce, ogłasza nawiązanie globalnej współpracy z Adobe Document Cloud, wiodącym na świecie rozwiązaniem w zakresie narzędzi do obsługi plików PDF i podpisów elektronicznych, w celu uproszczenia i zwiększenia bezpieczeństwa weryfikacji tożsamości dla zatwierdzonych podpisów.

Zgodne z prawem podpisywanie za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego (QES) wymaga od użytkowników identyfikacji przed podpisaniem dokumentu. Jednak nawet w przypadku zaawansowanego podpisu elektronicznego (AES) korzystne może być posiadanie wcześniejszej identyfikacji i uwierzytelnienia strony podpisującej.

Adobe Acrobat Sign Digital Identity Gateway pozwala organizacjom wybrać z szerokiej gamy wstępnie skonfigurowanych zewnętrznych dostawców tożsamości cyfrowej (IDP) i wykorzystać typ weryfikacji tożsamości, który najlepiej pasuje do ich potrzeb funkcjonalnych, bezpieczeństwa lub zgodności. Usługi IDP w zakresie uwierzytelniania użytkowników, weryfikacji tożsamości podpisującego oraz rozwiązań federacji tożsamości wykorzystują standardowy protokół uwierzytelniania OpenID Connect (OIDC) w celu integracji z Acrobat Sign. IDnow jest obecnie dostawcą Usługi Adobe Acrobat Sign Digital Identity Gateway.

Weryfikacja tożsamości za pomocą IDnow AutoIdent lub VideoIdent dla podpisów elektronicznych

Dzięki Digital Identity Gateway użytkownicy Acrobat Sign automatycznie otrzymują powiadomienia, gdy określony rodzaj weryfikacji tożsamości jest wymagany do uzyskania dostępu i podpisania dokumentu. Po wyrażeniu zgody przez użytkownika, proces identyfikacji jest przekazywany do usługi IdP. Po pomyślnym zakończeniu sprawdzania tożsamości użytkownik może uzyskać dostęp do dokumentu, a następnie podpisać go elektronicznie swoją zweryfikowaną tożsamością w bezpieczny i zgodny z prawem sposób.

Integracja z IDnow umożliwi użytkownikom Adobe Acrobat Sign weryfikację tożsamości za pomocą IDnow AutoIdent lub VideoIdent w celu tworzenia prawnie wiążących podpisów elektronicznych zaraz po uruchomieniu rozwiązania. Nowe możliwości uwierzytelniania będą również dostępne dla klientów korzystających z Acrobat Sign poprzez natywne integracje na platformach takich jak Workday, Salesforce, Microsoft czy Google.

Ponadto IDnow VideoIdent i AutoIdent, w przyszłości użytkownicy Adobe Acrobat Sign będą mogli uwierzytelniać się za pośrednictwem IDnow Wallet. Użytkownicy, którzy mają już zweryfikowaną tożsamość przechowywaną w portfelu IDnow, będą mogli w ten sposób pominąć proces weryfikacji tożsamości.

Cieszymy się, że możemy wspierać Adobe w ich nowej Digital Identity Gateway i być częścią rozwiązania, które zapewnia użytkownikom bezpieczny i prosty proces podpisywania. W przyszłości ze współpracy obu firm skorzystają nie tylko klienci Adobe – nasi klienci będą mogli również korzystać ze swoich znanych im rozwiązań IDnow za pośrednictwem platformy Acrobat Sign. W przyszłości planujemy zintensyfikować współpracę i rozszerzyć ją o kolejne przypadki użycia. mówi Johannes Leser, wiceprezes ds. usług zaufania w IDnow.

Bezpieczne i przyjazne dla użytkownika podpisy elektroniczne, a tym samym bezpieczne uwierzytelnianie i weryfikacja tożsamości strony podpisującej, nabierają coraz większego znaczenia w cyfrowym świecie. Jest to prawdziwe na całym świecie i dla wszystkich branż. Dlatego cieszymy się, że IDnow jest godnym zaufania partnerem w zakresie weryfikacji tożsamości za pośrednictwem Digital Identity Gateway. dodaje Andrea Valle, Product Management Lead Adobe Acrobat Sign.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments