Międzynarodowa korporacja programistyczna Exadel podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Jedynymi z głównych założeń partnerstwa są wspólne prace nad projektami badawczo-rozwojowymi w obszarze najnowszych rozwiązań technologicznych m.in. sztucznej inteligencji i automatyzacji w przemyśle.

Na polskim rynku programistycznym dynamicznie rozwija się globalna firma ze Stanów Zjednoczonych – Exadel, który kładzie duży nacisk na współpracę ze środowiskiem naukowym. 30 września br. firma nawiązała relację partnerską z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Umowę podpisali dr Janusz Fajkowski – Prezes Zarządu Exadel Poland i Prof. dr hab. Sławomir Bukowski – Rektor UTH w Radomiu.

Towarzyszyli im Michał Turalski, zarządzający współpracą ze środowiskiem naukowym w Exadel Poland; oraz przedstawiciele uczelni: dr hab. inż. Wojciech Żurowski – prorektor ds. badań naukowych; dr hab. inż. Andrzej Puchalski – Dziekan Wydziału Mechanicznego; dr hab. inż. Tomasz Perzyński – Dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki; dr hab. inż. Tomasz Ciszewski – Prodziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki.

To już trzecia polska uczelnia, działająca z programistycznym potentatem, który nad wspólnymi projektami ma pracować również z warszawską Uczelnią Łazarskiego oraz Wyższą Szkołą Bankową w Warszawie.

Razem w przyszłość

W ramach porozumienia specjaliści Exadela będą dzielić się ze studentami profesjonalną wiedząi doświadczeniem z zakresu technologii informatycznych, prowadząc zajęcia dydaktyczne na uczelni. To nie wszystko, bowiem, eksperci sprawować będą również opiekę merytoryczną nad pracami dyplomowymi. Dzięki zawartemu partnerstwu, absolwenci otrzymają możliwość skorzystania z bogatej oferty praktyk, dających możliwość zatrudnienia, także w zagranicznych oddziałach przedsiębiorstwa. Ogromnie ważnym aspektem współpracy mają być prowadzone wspólnie projekty badawczo-rozwojowe w obszarze najnowszych rozwiązań technologicznych.

Współpraca z tak znakomitą uczelnią technologiczną, otwiera przed nami szerokie horyzonty. Mówimy tu nie tylko o rozwoju naukowym, ale również budowaniu lepszej przyszłości za pośrednictwem projektów badawczych, które mają szansę wznieść technologię informatyczną na wyższy poziom, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nie zapominamy jednak o tym, co tu i teraz, dlatego wykorzystując nasze 20-letnie doświadczenie na rynku, przygotujemy studentów UTH na rozpoczęcie owocnych karier. Lata w biznesie nauczyły nas również, że dobra współpraca przynosi obopólne korzyści. Dlatego dzięki współpracy z uczelnią, nasi pracownicy otrzymają dostęp do wiedzy akademickiej, która będzie stymulować ich systematyczny rozwój. – mówił prezes zarządu Exadel Poland, dr Janusz Fajkowski.

Partnerstwo Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu z firmą Exadel Poland będzie realizowane na wielu płaszczyznach. Jest to współpraca szczególnie ważna dla Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki, na którym odbywa się kształcenie na kierunkach informatyka oraz informatyka techniczna. Istotna jest dla nas jakość kształcenia oraz zaangażowanie w proces udoskonalania programów studiów. Firma zapewni naszym studentom wsparcie merytoryczne oraz pozwoli im na zdobycie cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Exadel Poland pomoże naszej uczelni w kształceniu najwyższej klasy specjalistów gotowych na wyzwania, które stawia przed nimi wymagająca branża IT. Ogromnie ważnym aspektem naszej współpracy będzie również realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Warto również wspomnieć, że razem z firmą Exadel chcemy współtworzyć powstające na Uniwersytecie w Radomiu Centrum Technologii Cyfrowych Przemysłu 4.0. Mając za partnera tak prężnie działającą firmę wspólnie możemy wesprzeć rozwój polskiej gospodarki. – mówił Dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki UTH w Radomiu, dr hab. inż. Tomasz Perzyński, prof. UTH Radom.

Warto pokreślić, że przenikanie się biznesu ze światem akademickim niesie za sobą wiele możliwości rozwoju. Przedsiębiorstwa mogą czerpać pełnymi garściami z wiedzy i doświadczenia wykładowców, natomiast uczelnie otrzymują dostęp do doświadczenia, które pozwala na kształcenie coraz lepszych specjalistów.

Polska europejskim sercem Exadel

Najbliższe dwa lata dla Exadela, mają być bardzo pracowite, bowiem przedsiębiorstwo chce zatrudnić w Polsce dwa tysiące specjalistów. Dzięki ambicji i ogromnemu doświadczeniu firmy, cel ten jest
w zasięgu ręki. Tylko w tym roku polski zespół zwiększył swoją liczebność pięciokrotnie. Na ludzi gotowych podjąć wyzwanie w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie o amerykańskich korzeniach nadal czekają atrakcyjne miejsca pracy. Stale poszukiwani są pracownicy, będący dopiero na początku swojej kariery zawodowej, jak również wysoce wykwalifikowani specjaliści. Firma oferuje to, co proponują większe organizacje – globalną skalę, światowej klasy klientów, czy możliwość pracy z wiodącymi technologiami. Pracownicy doświadczają również korzyści, które można spotkać
w mniejszych biznesach, czyli przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdej osoby. Imponująca jest też lista klientów firmy, na której znaleźć można przedstawicieli wszystkich gałęzi gospodarki, głównie z branży finansowej, a także przemysłowej i rozrywkowej – programiści z Polski mogą pracować dla takich marek jak: HP, HBO, BMW, czy Microsoft.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments