JR Holding spodziewa się postępującej konsolidacji fintech

JR Holding ASI spodziewa się postępującej konsolidacji branży fintech, a w ramach tego trendu wspiera poszukiwanie synergii przez spółki portfelowe funduszu, poinformował ISBtech prezes January Ciszewski.

Uważam, że w aktualnej sytuacji gospodarczej konsolidacja rynku fintech będzie postępować. Spółki, których model finansowy nie umożliwił jeszcze uzyskania break even point będą szukać również takich rozwiazań, co z drugiej strony wzmacniać bedzie podmioty o ugruntowanych wynikach” – powiedział ISBtech Ciszewski.

Wskazał, że trudności wymagają poszukiwania synergii zarówno kompetencyjnych jak i kosztowych. 

Współpraca i synergia w ramach spółek portfelowych JR Holiding jest na pewno tym co będziemy wspierać, zresztą taka współpraca już została przez nas zainicjowana. Liczymy, że inne nasze spółki pójdą za przykładem Femion i także będą poszukiwać okazji do współpracy a może i do akwizycji” – dodał prezes JR Holding.

Wcześniej Femion Technology, spółka z portfela JR Holding, poinformowała że przejmuje spółkę Payment Technology. Transakcja ma znacznie zwiększyć skalę działania spółki TryPay, należącej do notowanego na NewConnect Femion.

O współpracy biznesowej informowały również spółki portfelowe JR Holding z segmentu HRtech – Flexee i Motivizer. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments