SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości stworzył wspólnie ze Złotym Partnerem Microsoft – ARP Ideas Sp. z o.o. – mechanizm zdalnego podpisywania dokumentów przechowywanych w aplikacji Microsoft SharePoint. Rozwiązanie jest skierowane do każdej organizacji korzystającej z Microsoft SharePoint zarówno w wersji chmurowej jak i on-premise.

Oferowane narzędzie stanowi realną odpowiedź na rosnące wymagania rynku aplikacji biznesowych i łączy najlepsze funkcjonalności obydwu aplikacji. Dokument przechowywany w SharePoint, może być skierowany do podpisania podpisem elektronicznym SIGNIUS bezpośrednio z poziomu biblioteki SharePoint. Skierować do podpisu możemy dokument w formacie Word, zostanie on automatycznie przekonwertowany na format PDF – gotowy do podpisu. Osoby zaproszone do złożenia podpisu otrzymują powiadomienie e-mail z linkiem do lokalizacji podpisywanego dokumentu. Po złożeniu podpisu w bibliotece SharePoint automatycznie pojawia się nowy plik opatrzony rozszerzeniem *.signed w nazwie. Co ważne, cały proces to jedynie kilka kliknięć myszką i odbywa się z bezpośrednio z aplikacji SharePoint – nie ma konieczności przekazywania dokumentów pomiędzy aplikacjami, ponieważ proces jest w pełni zautomatyzowany.

Jack Piekarski, VP Sales i współzałożyciel SIGNIUS

W dobie globalnej cyfryzacji łączenie rozwiązań jest konieczne, aby zapewnić klientom kompleksową usługę. Wsłuchaliśmy się w głos naszych klientów, którzy korzystając z platformy SIGNIUS Professional oraz Microsoft SharePoint zasygnalizowali potrzebę ujednolicenia obiegu, podpisywania i archiwizacji dokumentów. Adaptacja możliwości e-podpisów w jednej z najpopularniejszych platform aplikacji webowych na świecie z pewnością zwiększy dostęp nowych grup użytkowników do narzędzi zdalnego podpisywania i archiwizacji dokumentów. — informuje Jack Piekarski, VP Sales i współzałożyciel SIGNIUS.

SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Dostępne są różne modele wdrożenia: online, integracja przez API, wersja hybrydowa oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego wraz z identyfikacją online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

Microsoft SharePoint jest aplikacją biznesową dostępną w ramach pakietów Office 365/Microsoft 365 lub jako niezależna aplikacja. SharePoint wspiera pracę zespołową dzięki możliwości tworzenia witryn komunikacji wewnętrznej, współdzieleniu dokumentów pomiędzy pracownikami czy ich archiwizacji w odpowiednich bibliotekach. Aplikacja Microsoft sprawdza się doskonale nie tylko jako repozytorium dokumentów, ale też firmowy intranet.

Nieustannie dążymy do tego, aby dostarczać użytkownikom najlepsze rozwiązania na rynku, które ułatwią ich pracę. Dostrzegliśmy, że dostarczenie firmom możliwości uzyskiwania podpisu elektronicznego bezpośrednio z poziomu aplikacji SharePoint i zautomatyzowanie obiegu dokumentów już podpisanych przyniesie szereg korzyści. W efekcie postanowiliśmy stworzyć mechanizm integrujący technologię SIGNIUS Professional z Microsoft SharePoint. — informuje Ambroży Rybicki, Prezes Zarządu ARP Ideas Sp.z o.o.

W trakcie pandemii znacznie zmieniło się podejście do pracy zdalnej oraz narzędzi, które wspierają wykonywanie swoich zadań bez konieczności bezpośrednich spotkań. Przygotowana przez SIGNIUS i ARP Ideas integracja dedykowana jest branżom, w których bardzo ważną funkcję pełni automatyzacja oraz szybkość realizacji procesu. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w działach HR i sprzedaży, a także w kancelariach prawnych, instytucjach finansowych oraz ubezpieczeniowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments