450connect i Comarch podpisały umowę na dostarczenie i wprowadzenie w życie centralnej platformy IT niemieckiej sieci radiowej LTE450 dla operatorów infrastruktury krytycznej. Comarch dostarczy rdzeń platformy IT dla rozwiązań BSS (Business Support Systems) i OSS (Operations Supports Systems) dla 450connect.

Spółka 450connect, której siedziba główna znajduje się w Kolonii, to wspólna inicjatywa przedsiębiorstw energetycznych, która do 2025 r. zbuduje i obsłuży ogólnoniemiecką, wysoce dostępną i bezpieczną sieć radiową LTE450 dla operatorów infrastruktury krytycznej. Pasmo częstotliwości 450 MHz zostało nadane firmie przez German Federal Network Agency w lipcu 2021 roku na 20 lat.

Comarch oferuje firmie, która koncentruje się na krytycznych aplikacjach głosowych i danych w sektorze B2B, dopasowany system BSS/OSS oparty na najnowocześniejszych produktach, takich jak: Comarch IoT Connect, Comarch OSS Fulfillment and Inventory oraz Comarch OSS Assurance.

Elastyczne i skalowalne rozwiązanie IT do obsługi klienta oraz wsparcia operacyjnego
Comarch BSS umożliwia klientom 450connect zarządzanie wszystkimi połączeniami bezprzewodowymi oraz inne usługi i funkcje, takie jak zamawianie, monitorowanie, rozliczanie oraz raportowanie za pomocą portalu internetowego jako centralnego interfejsu. Klienci 450connect mogą podłączyć swoją korporacyjną infrastrukturę IT bezpośrednio do systemów BSS 450connect, co stanowi alternatywę dla dostępu przez Internet. Dzięki zintegrowanym modułom Comarch OSS 450connect będzie kontrolować, a także monitorować operacje i wydajność sieci.

Dzięki temu 450connect może kontrolować i wspierać wszystkie procesy oraz funkcje w aplikacjach 450connect, w tym zarządzanie zasobami sieciowymi i dostarczanie usług.
Pierwsze uruchomienie w 2023

Comarch spełnił nasze wysokie wymagania jakościowe. Firma przekonała nas swoim elastycznym i skalowalnym rozwiązaniem przeznaczonym do obsługi operacyjnej oraz obsługi klienta, a także solidną wiedzą techniczną i chęcią nawiązania długoterminowej współpracy. Z Comarch będziemy w stanie z sukcesem wprowadzać w życie centralną platformę IT zgodnie z harmonogramem. – mówi Carsten Ullrich, CEO 450connect.

Ogólnopolska budowa sieci radiowej 450 MHz zakończy się do 2025 roku. Testy z pierwszymi klientami rozpoczną się w tym roku, z myślą o uruchomieniu usług w pierwszych regionach w 2023 roku.

Jesteśmy zaszczyceni, że 450connect doceniło nasze doświadczenie i zdecydowało się na wybranie nas jako partnera do pracy nad tym wyjątkowym projektem w Niemczech. Comarch ponownie udowadnia, że do tak dynamicznego projektu, gdzie niezbędna jest gotowość do elastycznego działania i obsługi klienta w zmiennych warunkach, jesteśmy najlepszym wyborem. Ta współpraca potwierdza wszechstronność naszej oferty oraz dowodzi, że jesteśmy ekspertami w dziedzinie OSS, BSS i systemach IoT. – mówi Jacek Lonc, Head of Telco Sales and Business Strategy Division w Comarch.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments