Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) oferuje przedsiębiorstwom unikalne możliwości w zakresie prywatnych sieci 5G i Wi-Fi, co pozwala na nowe zastosowania korporacyjne i przemysłowe w każdej lokalizacji — od brzegu sieci aż po chmurę. Prywatne rozwiązanie 5G, zintegrowane z funkcjami dostępu radiowego od wiodących producentów, może być wdrażane szybko, elastycznie oraz jako usługa dzięki platformie HPE GreenLake.

Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają uwagę na niestandardowe rozwiązania 5G, które zapewniają szybki czas reakcji, dedykowaną przepustowość, zwiększony zasięg oraz bezpieczeństwo w otoczeniu biznesowym i przemysłowym, a tym samym wspierające już istniejące sieci Wi-Fi. Chociaż 5G jest w stanie pokryć znacznie większy obszar niż Wi-Fi, Wi-Fi posiada przewagę cenową oraz lepszą łączność w pomieszczeniach zamkniętych. Technologia prywatnego 5G dostarczana przez HPE pozwala czerpać korzyści z obu systemów dzięki bezproblemowej współpracy pomiędzy prywatną siecią 5G oraz Wi-Fi.

Wzrost ilości danych stwarza nowe możliwości wielu branżom, jednak, aby je wykorzystać, niezbędna jest superszybka, stabilna i bezpieczna łączność. HPE jako lider w dziedzinie łączności dla przedsiębiorstw i łączności komórkowej, pomaga organizacjom we wdrażaniu prywatnych sieci, które są dostosowane do dzisiejszej rzeczywistości opartej na danych. Wykorzystanie prywatnej sieci 5G firmy HPE i technologii Aruba Wi-Fi to kompleksowe rozwiązanie dla sieci prywatnej, które pomaga zoptymalizować środowisko pracy, a także daje operatorom telekomunikacyjnym nowe możliwości rozwoju ich oferty korporacyjnej. — mówi Tom Craig, wiceprezes i dyrektor generalny HPE Communications Technology Group.

Prywatne rozwiązanie sieciowe 5G bazuje na HPE 5G Core Stack – otwartym rozwiązaniu sieci rdzeniowej 5G, które jest natywne dla chmury i opiera się na kontenerach. Zostało ono uzupełnione o nowe możliwości dla sieci prywatnych, w tym m.in. działanie modułowe i automatyzację, portal samoobsługowy dla przedsiębiorstw oraz zwinne zarządzanie konfiguracją. Do zarządzania zautomatyzowanymi operacjami służy HPE Service Director, który obejmuje portal samoobsługowy dla użytkowników korporacyjnych, a także zaawansowany portal dla administratorów dostawców usług, co ułatwia działanie zarówno klientom, jak i operatorom telekomunikacyjnym.

Rozwiązanie to wspiera wiele typów wdrożeń, w zależności od potrzeb klienta. W przypadku wrażliwych lub zdalnych zastosowań (np. w takich obszarach jak wojskowość, transport morski czy wydobycie ropy i gazu) oprogramowanie do prywatnego 5G zapewnia w pełni autonomiczne wdrożenie z systemem HPE Edgeline EL8000 Converged Edge, zasilanym przez procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji. Tam, gdzie dla funkcjonowania aplikacji o znaczeniu krytycznym jest kluczowa szybka reakcja, np. w szpitalach, rozwiązanie może być umieszczone w chmurze hybrydowej, gdzie funkcje dla użytkownika są na brzegu sieci, a funkcje kontrolne w chmurze.

Połączenie prywatnego rozwiązania HPE 5G z technologiami bezprzewodowymi Aruba umożliwia operatorom telekomunikacyjnym, jak i przedsiębiorstwom, rozszerzenie sieci Wi-Fi o prywatną sieć komórkową. HPE dąży do osiągnięcia synergii między Wi-Fi i 5G, aby zapewnić najskuteczniejszą funkcjonalność płynnego i bezpiecznego przełączania między sieciami komórkowymi i firmowymi, zapewniając jednocześnie wysoką jakość usługi. Rozwiązanie 5G daje również możliwość współpracy z sieciami Wi-Fi Aruba przy użyciu takich technologii jak Aruba Air Pass, która automatyzuje roaming 5G i Wi-Fi.

Ponadto, prywatne rozwiązanie 5G zostało wstępnie zintegrowane z rozwiązaniami radiowej sieci dostępowej (RAN) 5G wiodących dostawców, aby umożliwić kompleksowe wdrożenie. Technologie takich partnerów jak Airspan Networks zostały przetestowane z HPE 5G Core Stack w HPE 5G Lab w Fort Collins, Kolorado. W nadchodzących miesiącach planowane jest zawarcie kolejnych partnerstw w zakresie technologii radiowej.

Rynek prywatnych rozwiązań 5G rozwija się szybko. Pojawiają się nowi uczestnicy, tacy jak dostawcy chmur hiperskalowych. Operatorzy telekomunikacyjni szukają prostych sposobów na wdrożenie prywatnych sieci 5G, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów w zakresie łączności brzegowej. Przykładem może posłużyć japońska firma telekomunikacyjna OPTAGE, która wybrała prywatne rozwiązanie 5G firmy HPE do swoich pierwszych lokalnych wdrożeń testowych 5G.

Prywatne rozwiązanie 5G oraz Aruba’s Wi-Fi solutions są dostępne jako usługa za pośrednictwem HPE GreenLake. Dzięki HPE GreenLake wdrażanie prywatnych sieci 5G i Wi-Fi odbywa się na zasadzie „pay-as-you-use”, co zmniejsza ryzyko i początkowe nakładów inwestycyjnych, pozwalając przy tym na skalowanie w zależności od zapotrzebowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments