Ponad 20% wzrost efektywności przepływu informacji, zaoszczędzonych ponad 1500 roboczogodzin i 15 tysięcy kartek papieru – EPP, największy właściciel centrów handlowych w Polsce, podsumowuje efekty sześciu miesięcy korzystania z innowacyjnej aplikacji do komunikacji z najemcami.

Po pół roku od wdrożenia EPP Connect – rozwiązania, które łączy najlepsze cechy mediów społecznościowych z zaawansowanymi możliwościami raportowania – z aplikacji korzysta 90% najemców w 16 obiektach należących do EPP. Wniosek – nowe technologie nie tylko usprawniają i przyspieszają komunikację, ale pozwalają też oszczędzać czas i zasoby.

Zaangażowanie na 100%

EPP Connect to narzędzie łączące w sobie funkcje prostego w obsłudze medium społecznościowego, „tablicy ogłoszeń” oraz zaawansowanego narzędzia do raportowania i zarządzania obiektem. Wdrożone w marcu 2021 r. rozwiązanie spotkało się z pozytywnym odbiorem po stronie użytkowników. Po pół roku od uruchomienia platformy, dostarczonej przez partnera technologicznego Chainels, w 16 centrach należących do firmy aplikacja została aktywowana przez 90% najemców. W Parku Handlowym Zakopianka w Krakowie z narzędzia korzysta 100% najemców. We wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim i Galerii Tęcza w Kaliszu wskaźnik ten osiąga wartość 98-99%.

Wojciech Knawa, członek zarządu EPP odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami.

Platforma EPP Connect szybko okazała się dużym sukcesem. Szczególnie cieszy nas fakt, że oprócz kierowników sklepów, udało nam się zaktywizować również ich pracowników. Chcieliśmy nie tylko zapewnić proste i szybkie narzędzie do zarządzania komunikacją, ale też wzmocnić relacje na poziomie najemca-zarządca oraz pomiędzy samymi najemcami. Ogromną popularnością cieszy się np. program rabatów „Najemcy dla Najemców”, w ramach którego firmy mogą zaoferować atrakcyjne zniżki swoim „sąsiadom”. – komentuje Wojciech Knawa, członek zarządu EPP odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami.

Budujemy społeczność

W „pilotażowych” lokalizacjach EPP, w których aplikacja została uruchomiona w pierwszej kolejności, udział aktywnych firm przekroczył już 95%. Wysokie zaangażowanie widać w aktywności samych pracowników najemców, którzy chętnie angażują się w budowanie społeczności danego centrum handlowego.

Zarejestrowani użytkownicy aplikacji otrzymują z wyprzedzeniem informacje o wydarzeniach, które dzieją się na terenie danego centrum. Wykorzystując popularne funkcje, znane już z mediów społecznościowych, aplikacja pozwala na personalizację „tablicy”, a także polubienia postów i dodawanie komentarzy.

Szybki przepływ informacji

Zaletą aplikacji jest możliwość uczestniczenia w życiu danego centrum handlowego przez wszystkich jego pracowników i najemców. Najważniejsze przekazy błyskawicznie docierają do całego personelu, niezależnie od stanowiska. Można je odczytywać zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach. Obecnie informacje udostępniane w aplikacji EPP Connect otrzymuje aż 93% pracowników najemców.

Według wyliczeń Chainels tradycyjne metody zarządzania centrami handlowymi pozwalają na dotarcie do około 70% pracowników. Aplikacja ułatwia i przyspiesza także otrzymywanie informacji zwrotnych od partnerów biznesowych EPP.

EPP Connect pozwala na usprawnienie przepływu informacji, szybkość działania i bieżącą reakcję. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii przenieśliśmy naszą komunikację na nowy poziom – możemy w czasie rzeczywistym docierać do wszystkich firm i ich zespołów z kluczowymi przekazami. Przykładem może być spontaniczna akcja, podczas której chcieliśmy w pozytywny i nietuzinkowy sposób zachęcić osoby odwiedzające nasze centra do prawidłowego noszenia maseczek. Postanowiliśmy założyć je… manekinom na wystawach sklepowych. Wysłaliśmy taką prośbę do naszych najemców poprzez aplikację, a następnie poprosiliśmy ich o podzielenie się efektami – wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Najemcy zadziałali błyskawicznie oraz przesłali poprzez aplikację zdjęcia witryn. To jeden z przykładów jak duży potencjał ma ta aplikacja. – podsumowała Urszula Matej-Bil, dyrektor komunikacji EPP.

Realne korzyści

Rozwiązanie pozwala na łatwiejszy i szybszy przepływ danych niezbędnych do współpracy na linii wynajmujący-najemca centrum, a także ich analizę i generowanie raportów. Najemcy mogą też wirtualnie zgłaszać potrzebę dokonania napraw czy planowane prace w lokalu, co już przyniosło konkretne oszczędności.

Według naszych analiz, dzięki przejściu z “papierowego” sposobu zgłaszania usterek, awizacji i prac w lokalu najemcy, w ciągu sześciu miesięcy działania aplikacji w obiektach EPP zaoszczędzono blisko 30 ryz papieru. W skali całego roku oznacza to ocalenie pięciu ośmioletnich drzew. Dodając do tego również wirtualne zgłaszanie raportu obrotów, po 12 miesiącach użytkowania aplikacji EPP uratuje kolejne 3,5 drzewa. Korzystanie z EPP Connect pozwala administracji centrum także na podniesienie efektywności pracy – rezygnując z papierowej dokumentacji, można oszczędzić około 96 godzin w skali roku. W 16 centrach EPP oznacza to zaoszczędzone 192 dni robocze. – mówi Sander Verseput, dyrektor operacyjny i finansowy oraz współzałożyciel Chainels.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments