W obliczu nadchodzącego od 1.07.2021 roku obowiązku wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), SoftCream Software stworzyło przystępne cenowo narzędzie dla podmiotów medycznych – CreamEDM. Implementuje ono nie tylko funkcjonalności, które nakłada na podmiot medyczny ustawodawca w związku z wprowadzeniem EDM, ale także rozszerza funkcjonalności już wdrożonych systemów o nowe możliwości.

CreamEDM to oprogramowanie składające się z narzędzi dla programistów, pozwalające na szybką i sprawną integrację systemów szpitalnych w zakresie dokumentacji medycznej (EDM) z systemem eZdrowie (P1). Dzięki niemu możliwe jest nie tylko wdrożenie funkcjonalności związanych z przechowywaniem, udostępnianiem EDM, ale także jej poszerzenie o integrację z P1 w tym indeksowanie i zarządzanie zasobami repozytorium dokumentacji medycznej zgodnie z wytycznymi CeZ.

Pixabay

Oznacza to, że placówka medyczna, za pomocą narzędzi CreamEDM, ma dostęp do dokumentów pacjenta pochodzących z różnych źródeł, nie tylko tych, zgromadzonych we własnych repozytoriach.

To, co wyróżnia produkt na tle konkurencji, to elastyczność funkcjonalna, stosunkowo niski koszt jednorazowego zakupu niezbędnej infrastruktury, szybkość wdrożenia.. Szczególnie interesująco – z perspektywy podmiotów medycznych – prezentuje się możliwość rozliczania się w modelu usługowym.

Wdrożenie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej i raportowania zdarzeń medycznych na podstawie platformy eZdrowie (P1) to szczególnie duży wysiłek organizacyjny dla placówek medycznych – nie tylko ze względu na obowiązki nałożone na podmioty przez ustawodawcę, ale również na horyzont czasowy, w jakim rozwiązania EDM mają być wprowadzone – mówi Robert Śmietanka, prezes SoftCream Software.

CreamEDM

Dodatkowo istotną kwestią staje się wysoki koszt wdrożenia narzędzia. Dla wielu pomiotów, zwłaszcza małych, często jest on kluczowy, dlatego zdecydowaliśmy się na abonamentową formę korzystania z naszego rozwiązania.

Z technicznego punktu widzenia, główne funkcjonalności CreamEDM skupiają się wokół indeksowania dokumentacji medycznej i obsługi żądań w systemie P1. Usługi realizowane są za pomocą zdefiniowanego interfejsu programistycznego REST lub za pomocą narzędzi CreamEDM Tools. Wdrożone rozwiązania spełniają międzynarodowe standardy IHE XDS.b, HL7 FHIR oraz HL7 CDA. Firma zapewnia, że CreamEDM dba również o bezpieczeństwo na bazie opatentowanych metod ochrony informacji.

Nasze rozwiązanie pełni funkcję bufora danych dla elektronicznego dokumentu medycznego grom indeksuje zapytania, stając się swego rodzaju „nakładką” na funkcjonujący w placówce medycznej system EDM. Jest również elastyczne, co oznacza, że dla podmiotów, które już wdrożyły EDM staje się atrakcyjnym i szybkim do wdrożenia narzędziem do poszerzenia zakresu danych medycznych. Dla pacjenta, żyjącego w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie, brak obowiązku posiadania przy sobie wcześniejszej dokumentacji medycznej podczas wizyty w placówce to niezwykłe udogodnienie. Dla lekarza – możliwość skuteczniejszej diagnozy na bazie większej ilości danych medycznych. Wreszcie dla placówki medycznej to okazja do podnoszenia jakości obsługi pacjenta poprzez skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie – kończy Śmietanka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments