Polski start-up, który opracował narzędzie do zarządzania podróżami służbowymi, świadczył do tej pory usługi dla międzynarodowych koncernów, takich jak Google czy Microsoft. Obecnie coraz więcej rodzimych instytucji przekonuje się do innowacyjnej platformy Hotailors. Z narzędzia zaczęły korzystać już m.in. Polska Organizacja Turystyczna czy Związek Harcerstwa Polskiego.

Narzędzie stworzone przez Hotailors pozwala na rezerwację lotu oraz zakwaterowania. Start-up z Poznania za cel postawił sobie m.in. skrócenie i ułatwienie procesu organizacji podróży służbowych, optymalizację kosztów, odroczenie płatności i stałą całodobową obsługę. Firma dysponuje również pulą biletów i pokojów, które nie są dostępne w szerokiej ofercie. Obecnie marka przygotowuje się do obsługi międzynarodowych i polskich firm w kontekście rozpoczynającego się w październiku EXPO w Dubaju.

Hotailors

Zaczęło się od Google

Jednym z pierwszych klientów Hotailors była międzynarodowa firma Google, która nie tylko korzysta z usług platformy do obsługi zewnętrznych pracowników, ale także stale współpracuje w ulepszaniu możliwości narzędzia do optymalizacji podróży służbowych. W portfolio firm korzystających z narzędzia są m.in. Microsoft czy Vodafone.

Dostosujemy możliwości naszego narzędzia do potrzeb danej firmy, nie zamykamy się na zmiany. W rezultacie obie strony korzystają. Oferujemy technologię, która wypełnia niszę na rynku podróży służbowych i szerzej, w całej branży turystycznej – wyjaśnia Filip Błoch, CEO Hotailors.

W stronę platformy Hotailors coraz chętniej spoglądają polskie firmy i instytucje publiczne. Od niedawna marka rozpoczęła świadczenie usługi dla takich podmiotów jak Polska Organizacja Turystyczna czy Związek Harcerstwa Polskiego.

Hotailors

Jednym z głównych argumentów za rozpoczęciem współpracy z poznańską firmą była potrzeba optymalizacji podróży, zarówno organizacyjnie, jak i finansowo.

Polskie urzędy jak międzynarodowe korporacje?

Z Hotailors współpracuje również Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz jedna ze spółek kolejowych. Według Filipa Błocha optymalizacja podróży służbowych w sektorze publicznym jest nieunikniona ze względu na proces cyfryzacji zachodzący w administracji. Jak zaznacza prezes Hotailors, poza szybkim i sprawnym zamówieniem wyjazdu służbowego, dla instytucji publicznych liczą się podobne warunki, jak dla sektora prywatnego.

Hotailors

Są to m.in. możliwość uzyskania jednej zbiorczej faktury, uzyskanie niższych kosztów w porównaniu z innymi platformami travelowymi czy alokacja kosztów dla poszczególnych grupy użytkowników, np. działów w firmie czy projektów.

Rozwój rynku platform travelowych spowolniła pandemia koronawirusa

Ograniczenia związane z możliwościami przemieszczania się wpłynęły na sytuację całej branży podróży służbowych.

Filip Maksymilian Bloch CEO, Co-Founder

Obecnie obserwujemy stopniowe powracanie firm i instytucji do funkcjonowania sprzed pandemii. Internet okazał się niezwykle pomocny, jednak całkowicie nie zastąpi relacji face-to-face. Praca zdalna wpłynęła na to, że znaczna część osób aktywnie zawodowych otworzyła się na nowe rozwiązania technologiczne. W tym upatrujemy szansę na nasz dalszy rozwój na rodzimym rynku – wyjaśnia CEO Hotailors.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments