Trwają zapisy w ramach oferty publicznej akcji Console Labs – specjalisty od portowania gier na konsole. Zapisy przyjmowane są do 18 maja. Oferta obejmuje do 165 tys. istniejących akcji obecnych akcjonariuszy. Wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć akcje po cenie 41 zł za sztukę.

Ponad 99% pozostałych akcji spółki zostało objęte umowami lock-up-owymi. W procesie przeprowadzenia Oferty Publicznej Console Labs wspiera Dom Maklerski BDM.

Liczymy, że dotychczasowe wyniki finansowe i bogate portfolio projektów przełożą się na duże zainteresowanie spółką i wszystkie oferowane akcje znajdą nabywców. Oferowane jest do 16,5 proc. istniejących akcji Console Labs z czego pakiet do 10 proc. pochodzi od spółki PlayWay, która w dalszym ciągu pozostanie większościowym akcjonariuszem. Ponad 99 proc. pozostałych akcji zostało objęte umowami lock-up-owymi. Naszym kamieniem milowym na najbliższe kwartały jest debiut Console Labs na rynku NewConnect” – mówi Marcin Wesołowski, prezes zarządu Console Labs.

Console Labs zrealizowało do tej ponad kilkanaście portów gier na konsole, m.in. Thief Simulator i Ultimate Fishing Simulator. Thief Simulator na konsole nabyło prawie 100 tys. graczy. Gracz ma do dyspozycji kilka obszernych etapów, na których może swobodnie działać. Wraz z upływem rozgrywki i rozwojem bohatera, gracz dostaje nowe narzędzia umożliwiające mu działanie w swoim fachu.

Ultimate Fishing Simulator to casualowy projekt, w którym znajduje się mnóstwo odwzorowanego markowego sprzętu i lokacji, które istnieją w rzeczywistości. Obecne działania studia koncentrują się na pracy nad kolejnymi projektami popularnych IP. Do końca br. Console Labs planuje zrealizować kilkanaście projektów związanych z portem gier, m.in. Tank Mechanic Simulator, Dieselpunk Wars, Car Demolition Clicker, Go All Out, Skinny & Franko: Fists of Violence oraz Mech Mechanic Simulator.

Jednocześnie harmonogram prac studia zakłada premierę na początku 2022 r. gry Succubus, która dedykowana będzie konsolom Xbox oraz PlayStation. Console Labs S.A. prowadzi także działalność produkcyjną własnych tytułów, które realizowane są przez jej
spółkę zależną Beast Games.

Console Labs S.A. to spółka specjalizująca się w portowaniu gier na zlecenie z komputerów PC na inne konsole, takie jak Nintendo Switch, Sony PlayStation PS4 / PS5, Microsoft Xbox One / Series X/S oraz MacO, a także w produkcji i wydawaniu gier we własnym zakresie i na własny rachunek, ze wsparciem głównego akcjonariusza, czyli PlayWay S.A. Zespół liczy 24 osoby. Console Labs S.A. jest członkiem Computer Entertainment Rating Organization, co uprawnia ją do wydawania gier bez pośredników na rynek japoński.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments