W piątek świat poznał grupę Avengers w nowej odsłonie za sprawą wydawnictwa Square Enix. Oto pierwsze wnioski i wrażenia po weekendzie, który upłynął od premiery tytułu. 

Square Enix to marka sama w sobie. Liczba popularnych tytułów, czy pełnych serii wydanych przez to studio jest olbrzymia. Wśród najbardziej znanych można wymienić odświeżoną serię Tomb Raider, Final Fantasy czy Just Cause. Tym razem firma sięgnęła po bardzo nośny motyw komiksowy.

Marvels Avengers to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby. Pod naszą opiekę dostajemy grupę bohaterów, doskonale znaną z wielkiego ekranu czy komiksów. Rozgrywka nastawiona jest przede wszystkim na szybką akcję i niezliczoną liczbę potyczek z przeciwnikami.

Historia przedstawiona w grze zdecydowanie różni się od historii znanej z filmowego uniwersum MCU. Bohaterowie po jednej z nieudanych akcji zostają zdyskredytowani w oczach ludzi i udają się na przymusowe wakacje. Tu pojawia się Kamala (znana jako Ms. Marvel), młoda bohaterka, która odkrywa spisek wymierzony przeciwko grupie herosów. Podejmuje się karkołomnego zadania zebrania ponownie Mścicieli oraz oczyszczenia dobrego imienia grupy.

Na początek do naszej dyspozycji pozostaje tylko Kamala, pozostałych herosów odblokujemy kolejno w czasie rozgrywki. W czasie zabawy mamy dosyć dużą swobodę wyboru, kim aktualnie będziemy sterować. Oczywiście wyjątkiem są misje typowo fabularne, gdzie wszystko dzieje się w ramach fabularnego scenariusza głównego. Wówczas poziomy poprzeplatano licznymi przerywnikami filmowymi.

Marvel’s Avengers to zdecydowanie produkcja nad którą warto się pochylić, nawet jeśli nie jesteśmy wielbicielami gier akcji. O jakości produkcji świadczą liczne pozytywne oceny zarówno użytkowników, jak również branżowych mediów.

Tytuł zadebiutował na kilka platform jednocześnie (PC, X-Box One, Play Station 4). Wiemy, że produkcja ukaże się też na najnowszej generacji platform. Posiadacze tytułu z wcześniejszych wersji konsol otrzymają darmową wersję tytułu na sprzęt nowej generacji. Ponadto wiadomo już, że pojawią się liczne dodatki z nowymi misjami i grywalnymi postaciami.