Merge Games oraz Teku Studios zapowiedziały The Stone of Madness, taktyczną grę czasu rzeczywistego. Tytułu możemy się spodziewać w 2021 roku. 

Na początku krótka dygresja historyczna. W XVI wieku naszej ery wszlkiej maści lekarze, medycy i uzdrowiciele wierzyli, że za szaleństwo odpowiedzialny jest kamień, który znajduje się pod czaszką. Uciskając na mózg kamień wywoływał chorobę.

Powszechnie stosowaną metodą leczenia była trepanacja czaszki. Skutków takiego działania można łatwo się domyślić. Praktykę tę sportretował Hieronim Bosch na płótnie, którego kopię możecie zobaczyć poniżej.

„Leczenie głupoty” / „Wycięcie kamienia głupoty” Hieronim Bosch

Wracając do gry – akcja dzieje się w hiszpańskim szpitalu psychiatrycznym. Gracze sterują grupą pięciu bohaterów, która próbuje opuścić mury zakładu. Każda z postaci posiada unikatowe umiejętności, pozwalające nam walczyć z przeciwnikami czy rozwiązywać zagadki logiczne.

Z tego, co możemy zobaczyć w trailerze podczas rozgrywki będziemy musieli balansować między rozwojem naszych postaci, a stopniowym wpędzaniem ich w szaleństwo. Tytuł mimo swojej komiksowej oprawy zapowiada się na ciężki klimatycznie.

Poniżej udostępniamy opublikowany dzisiaj podczas Gamescomu oficjalny trailer tytułu.