Grupa CCC osiągnęła zamknięty obieg produktów w grupie, unikalny model biznesowy na większość rynków europejskich. W grupie nie ma miejsca na nierentowny biznes, poinformował prezes Dariusz Miłek. 

Dariusz Miłek, prezes Grupy CCC

„To był ważny rok, dużo pozmienialiśmy w organizacji, powróciłem na stanowisko prezesa. Wprowadziliśmy  konieczne zmiany we władzach, program oszczędnościowy, pozyskanie kapitału, skokową redukcję zadłużenia. CCC i Halfprice są na dobrych marżach, zlikwidowaliśmy nierentowne sklepy i przeprowadziliśmy renegocjację czynszów (ponad 50% sklepów jest na czynszu od obrotów).  Rozwiązaliśmy problem zapasów Modivo, a ponadto rozpoczęliśmy proces refinansowania, co pomoże obniżyć koszty finansowe. Mamy licencje na światowe marki, które podpisaliśmy na dobrych warunkach, co sprzyja marży i poprawie sprzedaży szczególnie za granicą. Mamy Reeboka jako jeden z 5 partnerów na świecie” – wymienił Miłek podczas prezentacji wyników.

Zaznaczył, że w rezultacie CCC ma odstawy do rozwoju unikalnego modelu biznesowego na większej części europejskich rynków.

Osiągnęliśmy zamknięty obieg produktów w grupie. Mamy kanały full price (CCC, ebuwie, Modivo) i offprice (Halfprice) – model amerykański. Mamy duże szanse by go rozwijać, nawet lepiej powinien działać na rynkach zagranicznych, gdzie jest 7 dni sprzedaży. Już jest aktywny w 10 krajach i dobrze chodzi. W efekcie nigdy już nie będziemy sprzedawać starych modeli obuwia w kanale full price na gorszej marzy. Nie ma miejsca na nierentowny biznes!” – zaznaczył prezes Grupy CCC.

W raporcie rocznym, publikowanym 5 kwietnia, grupa poda guidance roczny, ale już wiemy że priorytety Grupy CCC na 2024 rok to dwucyfrowy wzrost sprzedaży, poprawa marży brutto i rentowności EBITDA w każdej linii biznesowej, utrzymanie wysokiej dyscypliny kosztowej oraz niższy poziom kosztów finansowych. Grupa celuje w więcej niż 10-12% marzy EBITDA. Jednocześnie spodziewa się w 2024 roku poprawy otoczenia biznesowego,  siły konsumenta i impulsu popytowego , co pozwoli Grupie CCC zrealizować cele na 2024 rok.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments