Firma Panek, stawia na jeszcze większe bezpieczeństwo jazdy kierowców korzystających z najmu krótkoterminowego. Dzięki współpracy z Rentbase, firma będzie mogła sprawdzić historię najmu w innych wypożyczalniach, zweryfikować uprawnienia kierowcy i sposób użytkowania aut. Celem kooperacji jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie szkodliwości samochodów i przede wszystkim promowanie odpowiedzialności wśród użytkowników współdzielonych aut.

Rentbase jest pierwszą platformą wymiany informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy podmiotami z sektora Rent a Car na świecie. Serwis jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej oraz API, które firmy mogą zintegrować ze swoimi systemami. Platforma umożliwia zasilanie i pobieranie takich informacji jak, m.in.: dane o najmach, odrzuconych transakcjach i zadłużeniach u innych przedstawicieli branży Rent a Car.

System może pobierać w imieniu klientów dane z różnych baz, na przykład z Biur Informacji Gospodarczej (KRD, ERIF, Infomonitor) oraz innych źródeł. Firma wypożyczająca auto będzie miała możliwość sprawdzenia, jakimi danymi do tej pory posługiwał się klient w innych wypożyczalniach oraz jakie wnioski o najem składał. System umożliwi również weryfikację ważności uprawnień kierowców, co z kolei ograniczy nadużycia i zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Poza istotnymi kwestiami formalnymi, ważna jest także możliwość weryfikacji odpowiedzialności kierowców w zakresie użytkowania wypożyczonych aut (poziom czystości, terminowość, szkody itp.).

Weryfikacja klienta za pośrednictwem systemu Rentbase, to szansa na ogromne oszczędności dla firm z branży Rent a Car. Pomagamy minimalizować ryzyko oszustw i nadużyć, takich jak przywłaszczenia czy uszkodzenia pojazdów. Ograniczanie dostępu do usługi wynajmu pojazdów kierowcom z wysoką szkodowością zwiększa również bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zarówno dla pieszych, jak i innych kierowców. Cieszymy się, że z naszego systemu będzie korzystał Panek, który jest liderem tego segmentu w Polsce – mówi Barbara Serba, koordynatorka ds. relacji z partnerami biznesowymi w Rentbase.

Chcemy oferować klientom dostęp do szerokiej i dobrze wyposażonej floty pojazdów,
a jednocześnie być promotorem odpowiedzialnej jazdy. Duży udział naszych klientów stanowią osoby młode poniżej 35 r.ż. Stale pracujemy nad analizą przejazdów, wyciągamy wnioski, dzięki czemu wiemy jaki styl jazdy klientów najczęściej prowadzi do szkód i zagrożenia w ruchu drogowym. Współpraca z Rentbase to dla nas kolejny ważny krok w realizacji naszych celów i umacnianiu pozycji lidera na polskim rynku Rent a Car. Dlatego z radością połączyliśmy siły z nowym partnerem – mów Leszek Leśniak Dyrektor ds. Rozwoju Panek S.A.

Rentbase oferuje swoim partnerom jasny model rozliczeń, także w modelu subskrypcyjnym. Firmy mają możliwość testowania rozwiązania za darmo przez 3 miesiące. Następnie cena wynosi 69 PLN miesięcznie bez względu na wielkość floty czy liczbę użytkowników po stronie danego klienta. Dla mniejszych wypożyczalni Rentbase może być wykorzystywany również jako system do zarządzania najmem.

Obecnie Rentbase skupia się na branży wynajmu pojazdów. W przyszłości spółka planuje ekspansję na inne segmenty dynamicznie rozwijającego się sektora Rent, obejmującego m.in. sprzęty elektroniczne, maszyny, urządzenia, produkty. Oznacza to jeszcze większą możliwość integracji baz danych i rozwinięcia dobrych standardów w obszarze tzw. gospodarki współdzielenia. (ang. shared economy)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments