OVHcloud i Bare Metal, wprowadza Metal Instances w uniwersum chmury publicznej. Rozwiązanie wykorzystuje potężną moc obliczeniową serwerów Bare Metal i wspiera metodologię wdrażania infrastruktury jako kodu (IaC), a dzięki modelowi płatności za wykorzystane zasoby (pay as you go), cechujące Public Cloud, jest elastyczne i wygodne w użyciu.

W typowym natywnym środowisku cloud aplikacje są oddzielone od warstwy sprzętowej, by można je było dowolnie skalować na żądanie, korzystając z elastyczności chmury. W ten sposób można na bieżąco dostosowywać przydzielone zasoby do wymagań, także w okresach zwiększonego zapotrzebowania. Jednak nie wszystkie aplikacje są sobie równe. Niezależnie od tego czy chodzi o kontrolę, izolację czy wydajność – niektóre obciążenia mogą wymagać dedykowanych zasobów. Metal Instances zaprojektowano z uwzględnieniem tych potrzeb – zadbano o dostępność na żądanie i krótkie czasy wdrażania w oparciu o zautomatyzowany i ustandaryzowany proces, bazujący na natywnej obsłudze OpenStack i Terraform. Ponadto Metal Instances rozliczane są na bieżąco (z dokładnością do godziny), umożliwiając klientom płatność za wykorzystaną moc obliczeniową.

Pełna kontrola nad sprzętem

Metal Instances oferują dokładnie to, czego oczekują klienci od usługi Bare Metal: całkowitą kontrolę nad sprzętem i dostęp do pełnych zasobów procesora. Działając w 100 proc. na dedykowanych serwerach przeznaczonych dla pojedynczych użytkowników, Metal Instances obsługuje wdrażanie on-demand za pośrednictwem standardowego interfejsu OpenStack API, wykorzystując automatyzację chmury i może być zintegrowane z pełnym ekosystemem usług Public Cloud OVHcloud.

Od stworzenia naszych dedykowanych serwerów Bare Metal, gdzie dzięki zastosowaniu unikatowego, zintegrowanego modelu mamy pełną kontrolę nad projektem, po dostępność Metal Instances, Metal – Bare Metal zatacza pełne koło, spełniając wszystkie potrzeby przetwarzania w chmurze, o których tylko można pomyśleć. – podkreśla Thierry Souche, Chief Technical Officer, OVHcloud.

OVHcloud od dawna angażuje się w rozwój rozwiązań Open Source i OpenStack, oferując serwery dedykowane i usługi Public Cloud. Dysponując własnym kanałem dystrybucji OpenStack, Grupa stara się łączyć to, co najlepsze z obu światów z nowymi Metal Instances. Nowe rozwiązanie to znaczący krok, ponieważ można je adresować za pośrednictwem OpenStack, zachowując pełną kompatybilność z podstawowym sprzętem. – powiedział Thierry Carrez, general manager OpenInfra Foundation.

Bare Metal jako usługa

Niezależnie od potrzeb – wydajności, licencji lub dostosowywania oprogramowania nisko-poziomowego; Metal Instances stworzono z myślą o różnych obciążeniach, wymagających różnorakich konfiguracji sprzętowych. Dzięki temu klienci skorzystają z wyjątkowej i elastycznej oferty chmurowej na żądanie, obejmującej 3 różne instancje:

• bm-s1 jest zasilany przez Intel Xeon-E 2274G (4C/8T), 2x 960 GB SSD, koszt: 0,5 euro/h,
• bm-m1 jest zasilany przez Intel Xeon-E 2288G (8C/16T), 2x 960 GB SSD, koszt: 0,85 euro/h,
• bm-l1 jest zasilany przez AMD EPYC 7371 (16C/32T), 2x 960 GB SSD koszt: 1,45 euro/h;

Cennik usług Metal Instances na: https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/prices/#10898

Każdy wariant jest z gwarantowanym łączem sieci publicznej 1 Gbit/s oraz siecią prywatną 2 Gbit/s. Zgodnie z polityką OVHcloud dotyczącą przewidywalności cen, koszt obejmuje zarówno ruch przychodzący jak i wychodzący.

Rozwiązanie, które zapewnia ochronę danych i zrównoważony rozwój

Metal Instances bazują na doświadczeniu OVHcloud w zakresie infrastruktury, oferując zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Dzięki najwyższym standardom bezpieczeństwa i ochrony danych w postaci certyfikacji ISO 27001 oraz HDS, dane są odporne na eksterytorialne prawa. Centra danych OVHcloud wykorzystują zaś unikatowy w branży system chłodzenia cieczą, który przyczynia się do budowy zrównoważonej chmury, umożliwiając osiąganie najlepszych w swojej klasie wskaźników PUE/WUE (po więcej informacji odwiedź stronę).

Dostępność

Metal Instances BM-S1, BM-M1 i BM-L1 są dostępne w Kanadzie (BHS), Francji (GRA i SBG), Niemczech (LIM), Wielkiej Brytanii (ERI) i Polsce (WAW). Gotowe do działania w mniej niż 3 minuty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments