ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, obchodzi 30-lecie swojej działalności. W tym czasie, z lokalnego dystrybutora IT, firma przekształciła się w międzynarodową Grupę o bardzo silnej pozycji na swoich rynkach, zatrudniającej ponad 1800 pracowników oraz mającej swoje biura w 27 krajach.

ASBIS jest dziś nie tylko dystrybutorem IT, ale też uznanym i cenionym partnerem VAD (Value Added Distribution) oraz producentem marek Prestigio, Canyon oraz Perenio. Przychody ASBIS w 2020 roku, zgodnie z opublikowaną prognozą finansową, mogą przekroczyć 2 mld USD. 

ASBIS to historia trzydziestoletniego ciągłego rozwoju i wzrostu, początkowo jako firma białoruska, od 1995 roku, jako firma cypryjska. Grupa rozwijała się bardzo dynamicznie, zdobywając kolejne rynki, rozbudowując portfolio produktów oraz nawiązując współpracę ze światowymi producentami IT, takimi jak, m.in.: Apple, Microsoft, Logitech, Intel, AMD, Samsung czy Bang&Olufsen. Ważnym punktem w rozwoju Grupy był debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2007 r., dzięki któremu znacznie przyśpieszył rozwój ASBIS na rynkach międzynarodowych. 

Przebyliśmy długą i bogatą w wydarzenia podróż, pełną bezcennych doświadczeń, które nieustannie„ inwestujemy w dalszy rozwój i wzmacnianie Grupy. Nadal, tak jak na początku naszej działalności, jesteśmy ambitni w naszej globalnej ekspansji, ciekawi nowych sposobów zaspokajania potrzeb konsumentów i pozostajemy wierni naszej misji, czyli udostępniamy innowacyjne technologie szerokiemu gronu konsumentów oraz czynimy je bardziej zrozumiałymi. Działamy 30 lat i jak na 30-latka przystało jesteśmy w doskonałej formie. Pomimo naszej skali działalności potrafimy szybko i sprawie zarządzać tak dużą organizacją, co jest jednym z czynników naszego rozwoju. Ten rok zapowiada się na rekordowy, ale nie zwalniamy tempa, ponieważ wciąż głodni jesteśmy sukcesu” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc. 

W ciągu ostatnich pięciu lat ASBIS znacząco zoptymalizował i rozbudował swoje portfolio produktów, wprowadził nowe procesy operacyjne, rozszerzył i wzmocnił swoją obecność w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i krajach byłego ZSRR oraz został doceniony przez rynkowych ekspertów, co zaowocowało licznymi nagrodami branżowymi. W ostatnim czasie firma współpracowała z największymi światowymi klientami z branży data center, a także skupiła się na rozwoju własnych marek rozbudowując portfel o nową markę Perenio, która wykorzystując sztuczną inteligencję oraz IoT (internet rzeczy) opracowuje systemy zarządzania budynkami/mieszkaniami (SmartHome). 

„Bardzo cenimy wszystkich naszych pracowników, dzięki którym wciąż niestrudzenie idziemy do przodu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym klientom, którzy inspirują i motywują swoim wieloletnim zaufaniem. Wszystko to pomaga nam patrzeć w przyszłość z optymizmem, znajdować coraz to nowe nisze, produkty i rynki, na których możemy wykazać się najlepszymi standardami obsługi klienta” – dodał Siergiej Kostevitch.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments