Allianz Polska Otwarty Fundusz Emerytalny zgłosił Małgorzatę Rusewicz jako kandydatkę na członka Rady Giełdy, Piotr Rybicki zgłosił swoją kandydaturę na członka Rady Giełdy, natomiast Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zgłosiło Artura Rzepkę jako kandydata na członka Rady Giełdy, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na dzień 5 lutego.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych dokona zmian w składzie Rady Giełdy oraz zarządzie Giełdy.

Artur Rzepka

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zgłosiło swojego kandydata do Rady Giełdy. Kandydatem tym jest Artur Rzepka, ekspert i praktyk w zakresie rynku kapitałowego, relacji inwestorskich, obowiązków informacyjnych oraz komunikacji korporacyjnej. O poparcie dla kandydatury Artura Rzepki do Rady Giełdy zarząd SII zwrócił się w piśmie do Ministra Aktywów Państwowych Borysa Budki. O zgłoszeniu kandydata inwestorów indywidualnych poinformowany został także minister finansów Andrzej Domański, podało SII w komunikacie.

„Pracując w Radzie Giełdy, miałbym szansę wesprzeć GPW swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym niejako po dwu stronach 'barykady’. Znam od podszewki bolączki i potrzeby inwestorów, z racji wielu lat współtworzenia SII, udziału w podejmowanych interwencjach i opiniowaniu regulacji różnych szczebli. Sam jestem też inwestorem. Mam również doświadczenie wspierania emitentów notowanych na GPW i NewConnect w codziennym stosowaniu i interpretacji rynkowych przepisów. Połączenie tych kompetencji może wnieść do prac rady giełdy perspektywę praktyka rynkowego, która zwykle nie jest tam reprezentowana. Chciałbym się szczególnie zaangażować we wsparcie prac strategicznych oraz w obszarze regulacji rynku kapitałowego. Wydaje się, że obecnie jest dobry moment, aby, po latach faktycznej nieobecności, przywrócić realny udział przedstawiciela akcjonariuszy mniejszościowych GPW w pracach rady giełdy, zgodnie z założeniami przewidzianymi w statucie giełdy” – powiedział Rzepka, cytowany w komunikacie SII.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments