Linie Emirates SkyCargo wprowadziły dwa nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb branży opieki zdrowotnej na świecie w ramach odświeżonej i zmienionej oferty „Life Sciences and Healthcare” (ang. nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej)

Oferta „Life Sciences and Healthcare” linii lotniczych obejmuje dotychczasowe wiodące na rynku rozwiązania w zakresie transportu farmaceutycznego; poza tym powiększa się o dwa nowe rozwiązania: Emirates Vital i Emirates Medical Devices – opracowane w porozumieniu z klientami, dzięki czemu zostały dopasowane do potrzeb i przygotowane na przyszłe wyzwania. Zachęcamy do obejrzenia filmu o nowym portfolio produktów pod linkiem.

Zespół Emirates SkyCargo będzie ściśle współpracował z wyspecjalizowanymi spedytorami na całym świecie w celu wdrożenia nowych usług.

Już teraz jesteśmy liderem na rynku transportu lotniczego leków, przewożąc każdego tygodnia około 2 miliony kilogramów ładunków farmaceutycznych na całym świecie. Od 2015 roku zainwestowaliśmy ponad 200 mln USD w rozwój naszych kompetencji, dzięki czemu obecnie posiadamy bardzo silne know-how oraz znajomość branży farmaceutycznej i nauk przyrodniczych. Słuchając naszych klientów, dostrzegliśmy możliwość wsparcia przemysłu medycznego w zakresie terapii spersonalizowanej oraz zaspokojenia coraz większego zapotrzebowania na priorytetowe usługi w logistyce ładunków lotniczych do przewozu wrażliwych materiałów i urządzeń – na przykład tych wykorzystywanych w badaniach nad zaawansowanymi terapiami, takimi jak edycja genów i terapia komórkowa.– mówi Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President, Emirates SkyCargo.

Nowy rozdział w globalnej logistyce lotniczej w branży opieki zdrowotnej

Przewóz badań klinicznych, ludzkich organów i tkanek, terapii komórkowej i genowej, zapewni Emirates Vital (AXT). Zapewni kompleksową obsługę transportu i dostawy (ang. white glove delivery) z zespołem Emirates monitorującym każdą przesyłkę, aby upewnić się, że zostanie ona dostarczona zgodnie z umową. Przyspieszymy czas obsługi przesyłek w Dubaju do poniżej czterech godzin, wykorzystując luki bagażowe samolotów i dedykowane furgonetki na rampie, aby przenieść ładunki na loty tranzytowe.

Emirates Medical Devices (AXM) to z kolei nowy autonomiczny produkt wspierający przewóz sprzętu do diagnozowania, profilaktyki, leczenia i monitorowania chorób. Usługa, przeznaczona do transportu różnego rodzaju sprzętów, od respiratorów i zestawów testowych, po aparaty rentgenowskie i do rezonansu magnetycznego, gwarantuje, że wszystkie ładunki przewożone są zgodne z przepisami dotyczącymi sprzętu medycznego i z zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP).

W dotychczasowej ofercie SkyCargo znajdują się rozwiązania do bezpiecznego i niezawodnego transportu farmaceutyków: Emirates Pharma (AXS) dla przedmiotów mniej wrażliwych na temperaturę lub ładunków, które są już wyposażone w zaawansowane pasywne opakowanie i wykorzystują osłony Emirates Pharma na trasie od miejsca pochodzenia do miejsca docelowego; Emirates Pharma Plus (AXD) łączy w sobie zarówno osłony Emirates Pharma, jak i flotę chłodni na rampie w Dubaju, aby zminimalizować ryzyko związane z wahaniami temperatury; oraz Emirates Pharma Active (AXC), który oferuje najwyższą kategorię ochrony i kontroli z wykorzystaniem aktywnych pojemników pochodzących od sześciu dostawców dla wyjątkowo wrażliwych produktów farmaceutycznych, takich jak insuliny, szczepionki i leki onkologiczne.

Wiodące na świecie zaplecze logistyczne

Emirates SkyCargo oferuje możliwość przewozu ładunków na pokładzie floty nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych Emirates, a także na 11 dedykowanych frachtowcach Boeing 777. Operator obsługuje dwa nowoczesne terminale towarowe w swoim centrum w Dubaju, oferując czas tranzytu nawet do trzech godzin w transporcie lotniczym (ang. air-to-air). Terminale oferują łączną zdolność przeładunkową na poziomie około miliona ton rocznie, z możliwością jej zwiększenia do 1,3 miliona ton. W obiekcie znajduje się 15 000 mkw. powierzchni magazynowej przeznaczonej do składowania towarów wrażliwych na temperaturę, takich jak produkty szybko psujące się i farmaceutyki.

Możliwości SkyCargo w zakresie obsługi łańcucha chłodniczego Pharma obejmuje 9 wózków chłodniczych na pokładzie głównym, 41 na pokładzie dolnym, a także 12 samochodów chłodni. Trzypoziomowy system zapewnia możliwości transportowe dla wszystkich produktów, od farmaceutyków o wysokiej tolerancji termicznej, aż po ładunki o dużej wartości wymagające aktywnej kontroli temperatur w kontenerze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments