Prelegentem będzie Stanisław Wojtera Prezes Zarządu PPL. Od października 2020 roku prezes Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, wcześniej pełnomocnik zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego ds. infrastruktury Lotniska Chopina. Prowadził projekt dotyczący optymalnego wykorzystania infrastruktury stołecznego portu w świetle rządowej koncepcji CPK.

W latach 2015-2019 pracował w PZL Świdnik – najpierw na stanowisku dyrektora Departamentu Komunikacji i Wydarzeń, a następnie jako dyrektor Wsparcia Sprzedaży Rządowej. W latach 2013-2014 był dyrektorem ds. komunikacji w Polskim Holdingu Obronnym.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Ukończył studia i uzyskał dyplom MBA. Współpracował w charakterze wykładowcy z Wyższą Szkoła im. Jańskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego, nadzoru i komunikacji korporacyjnej. Jest członkiem rad nadzorczych spółek Grupy Kapitałowej PKO Cargo i Grupy Kapitałowej KGHM.

Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”

Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, biorącym aktywny udział w kształtowaniu i rozwoju tego strategicznego sektora gospodarki. Jest liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury państwa, gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych.

W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie (EPWA) – największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Lotnisko Chopina posiada status międzynarodowego centrum przesiadkowego, zapewniającego państwu dostępność do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Stale utrzymuje i rozwija zdolność operacyjną na rzecz przewoźników oferujących m.in. połączenia długodystansowe. Lotnisko Chopina w Warszawie jest też bazą narodowego przewoźnika PLL LOT. W 2018 r. z usług tego portu skorzystało 17,7 mln pasażerów.
P.P. “Porty Lotnicze” to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL).

Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje 14 spółek m.in. zarządzających portami lotniczymi:

 • Kraków Airport,
 • Szczecin-Goleniów,
 • Poznań-Ławica,
 • Rzeszów-Jasionka,
 • MPL Warszawa-Modlin,
 • PL Gdańsk,
 • PL Wrocław,
 • PL Mazury (Szymany),
 • Bydgoszcz-Szwederowo,
 • MPL Katowice-Pyrzowice,
 • Zielona Góra-Babimost.

Temat spotkania:

“Sky is the limit?” – zarządzanie lotniskiem w praktyce.

Program wieczoru:

18.30 – Rozmowy kuluarowe, networking

18.45 – Przywitanie Gości i wystąpienie prelegenta

19.15 – Czas na pytania i dyskusję

19.30 – Sesja autoprezentacji wszystkich uczestników

20.30 – Rozmowy kuluarowe, integracja i networking

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments