Spółka RL9sport Games prezentuje pierwszy kamień milowy z superprodukcji sportowej Football Coach: the Game, która powstaje w ścisłej współpracy z Robertem Lewandowskim. Po kilku miesiącach od założenia spółki dziś prezentowane są efekty pracy całego zespołu.

Gra Football Coach: the Game doczekała się oficjalnego trailera. Robert Lewandowski: – Należę do pokolenia, które większość czasu spędzała na podwórku, w pogoni za piłką, ale złapało też bakcyla gier komputerowych. Pewnego razu, grając z przyjaciółmi, zaświtał mi pomysł: a co jakby stworzyć własną grę i pokazać od kuchni jak wygląda praca na boisku? W Football Coach: the Game, jak w prawdziwej piłce, ważne będzie tak „technika gry”, jak myślenie nad strategią. Najlepszy piłkarz świata 2020 roku aktywnie uczestniczy w procesie twórczym stojącym za grą. Co więc przygotował zespół RL9sport Games i „Lewy”?

Zgodnie z ideą kapitana Reprezentacji Polski i napastnika Bayernu, gracz, jak w grze RPG, ma do wyboru różne klasy menadżerów. Każda z klas posiada własny charakter, który w wieloraki sposób wpływa na rozgrywkę.

Poznałem wielu trenerów i wiem, jak różne potrafią mieć charaktery i jak to wpływa nie tylko na szatnię, ale na cały klub. Gra może też rozwijać koncepcję RPG zaszczepioną przez Roberta na innych płaszczyznach niż klasy menadżera. To choćby ikoniczne dla gatunku zdobywanie punktów doświadczenia. Rozwijanie drzewka umiejętności. Czy wreszcie zdobywanie całej gamy artefaktów. Należy zaznaczyć, że Football Coach: the Game nie idzie na zderzenie z kultowym Football Managerem. — powiedział Robert Lewandowski.

Gra Roberta Lewandowskiego będzie należeć do rosnącego segmentu menadżerów piłkarskich online, stawiających zdecydowanie na multiplayer. Gracz, obok tradycyjnej struktury ligowej, o dowolnej porze dnia i nocy będzie mógł wyzwać na mecz rankingowy przeciwnika z drugiego końca świata. Niezwykle istotne będą też rozgrywki klanowe. RL9sport Games SA Warsaw, Poland www.football.coach [E] contact@rl9sport.games

Piłka łączy cały świat. Dlatego chciałem, aby Football Coach: the Game polegał na globalnej rozgrywce, grze człowieka z człowiekiem, a nie grze przeciw programowi. Innym znaczącym wyróżnikiem Football Coach: the Game będą elementy arcade. Gracz w trakcie meczu będzie mógł przejąć kontrolę nad zawodnikami w nielicznych, ale kluczowych momentach spotkania. — tłumaczy Lewandowski. 

Gra ma też mocno rozwijać kwestie relacji z kibicami i życia prywatnego menadżera. RL9sport Games zdaje sobie sprawę, że to odważne podejście do menadżerów piłkarskich, ale inspiracją jest sam Robert.

Pamiętam tekst, który napisał Robert Lewandowski dla „The Players Tribune”, po otrzymaniu nagrody dla najlepszego piłkarza świata 2020 roku. Napisał w nim między innymi „I remembered what my parents had told me: “Trust your instincts.” Deep down, I always knew where I wanted to go”. Czujemy, że to kierunek, w którym chcemy iść, i który będzie odpowiadał graczom. Co ważne, RL9sport Games zaprasza graczy do zgłaszania swoich własnych pomysłów. Ponownie Cymerman: – Wsłuchujemy się w głosy graczy. Niektóre opcje, choćby rozwinięcie kwestii życia prywatnego menadżera, to właśnie ich inspiracja. Jesteśmy otwarci na kolejne sugestie. Chcemy już teraz tworzyć społeczność wokół Football Coach: the Game. Produkcja jest mocno wspierana przez współudziałowca spółki RL9sport Games, grupę PlayWay, która pod swoimi skrzydłami ma międzynarodowe hity takie jak „House Flipper” czy „Car Mechanic Simulator”. Football Coach: the Game ma być kolejną grą o zasięgu globalnym, ale pierwszą sportową superprodukcją w grupie. — powiedział Rafał Cymerman, CEO RL9sport Games.

Jednocześnie RL9sport Games przedstawił też na swoich kanałach i stronie www.football.coach oficjalny branding spółki i produktu. W ciągu najbliższych miesięcy ogłoszony zostanie kolejny produkt skierowany do miłośników sportu — tym razem będzie to rozrywkowa aplikacja mobilna, nad którą aktualnie trwają prace implementacyjne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments