Farming Life, gra rolnicza łącząca symulację farmy, strategię ekonomiczną i elementy gier typu builder zadebiutuje w wersji na PC już 18 października. Za produkcję tytułu odpowiada Pyramid Games. Rolę wydawcy pełni zarówno Ultimate Games, jak i Gaming Factory.

Farming Life to relaksująca gra nastawiona na jednoosobową rozgrywkę z grafiką w rzucie izometrycznym. Zespół Pyramid Games odpowiedzialny za produkcję gry, połączył elementy symulatora farmy, strategii ekonomicznej (manager/tycoon) oraz gier typu builder. Celem gracza jest odbudowa świetności rodzinnej farmy, a tytuł daje przy tym wiele swobody w prowadzeniu gospodarstwa.

Prace nad Farming Life trwały od blisko 3 lat, a rozgrywka jest tutaj z założenia spokojna i nastawiona na relaks, dlatego zdecydowaliśmy się na uproszczenie części elementów farmerskiego życia. Poszczególne opcje dotyczące rolnictwa i hodowli są odpowiednio zróżnicowane. Gracze otrzymują do tego dużo swobody w gospodarowaniu i decydowaniu, co pozwala na tworzenie całkowicie unikalnych farm, zgodnych z wizją i pomysłami gracza. – mówi prezes zarządu Pyramid Games, Jacek Wyszyński.

W celu uatrakcyjnienia rozgrywki, w Farming Life nie zabraknie wydarzeń losowych. Na farmerskie życie wpływać mogą dodatkowe elementy, takie jak ponadprzeciętne opady deszczu, czy lis polujący na hodowane w gospodarstwie zwierzęta. Na graczy czekają także zadania wykonywane dla burmistrza czy innych mieszkańców, a także elementy konkurowania z innymi farmami.

Farming Life oferuje wiele zróżnicowanych możliwości. Planowanie przestrzenne naszej farmy, inwestowanie w budynki i sprzęt, sadzenie warzyw, owoców i zbóż, hodowla zwierząt czy zatrudnianie i zarządzenie pracownikami. To przykłady tego, co czeka na graczy. Farming Life jest też w pewnej mierze grą przypominającą SimCity, choć – zamiast miasta – koncentrujemy się oczywiście na farmie. Ten tytuł powinien przypaść do gustu również graczom lubiącym produkcje w stylu Stardew Valley i Farm Manager 2021. – mówi dyrektor operacyjny Ultimate Games, Rafał Jelonek.

Tytuł docelowo dostępny będzie w kilku wersjach językowych: polskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim i chiński uproszczonym. Cena detaliczna Farming Life w wersji na PC wyniesie 12,99 USD.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments