SatRevolution oraz notowany na NewConnect easyCALL.pl podpisały list intencyjny, w którym ustalają warunki stworzenia nowej grupy kapitałowej.

Jej celem będzie rozwój działalności kosmicznej poprzez budowanie na orbitach okołoziemskich własnej konstelacji nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne oraz ich komercyjne wykorzystywanie.

Planowana transakcja stworzy nową grupę kapitałową działającą w branży kosmicznej. W jej skład wchodzić będą: easyCALL.PL jako spółka dominująca, której akcje będą przedmiotem obrotu na rynku zorganizowanym New Connect, oraz spółka SatRevolution Global S.A. i brytyjska SatRev LTD jako spółki zależne.
Po zrealizowaniu transakcji, grupa kapitałowa chce rozwijać działalność kosmiczną. W planach ma budowę na niskiej orbicie okołoziemskiej własnej konstelacji nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne w celu ich komercyjnego wykorzystania. Grupa stawia też na współpracę z międzynarodowymi partnerami przy projektach kosmicznych.
Wrocławska spółka SatRevolution została założona w 2016 roku. Po sukcesie związanym z umieszczeniem na orbicie pierwszego, w pełni opartego na polskiej myśli technologicznej satelity obserwacyjnego Ziemi „Światowida” w 2019 roku,  chce realizować projekt budowy konstelacji REC.
W pierwszym etapie, już od 2023 roku, będzie dostarczała wysokorozdzielcze zobrazowania optyczne z ośmiu satelitów. Docelowa konstelacja, planowana na 2026 rok, umożliwi obrazowanie Ziemi w czasie rzeczywistym tj. przy odświeżaniu obrazu nawet co 30 minut, w jakości obrazowania dorównując 10-krotnie cięższym satelitom przy jednoczesnej znacznej – nawet 10-krotnej – redukcji kosztów. Będzie to możliwie dzięki dostarczeniu 1024 nanosatelit na niską orbitę okołoziemską.
Po kilku dekadach satelitów, które ważą po kilka ton, przyszedł czas nanosatelitów wielkości pudełka po butach, mieszczących na pokładzie superkomputery. To otwiera sferę technologii kosmicznych na nowych ambitnych graczy ze świata biznesu. Chcemy być jednym z nich. Budowa grupy kapitałowej pozwoli nam w krótkim czasie stać się liderem w dziedzinie wykorzystania danych gromadzonych przez nanosatelity – prognozuje Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu spółki SatRevolution.
Nowy podmiot chce w zaledwie pięć lat osiągnąć pozycję międzynarodowego lidera w tworzeniu nanosatelitów, pozyskiwaniu za ich pomocą danych oraz sprzedaży tych danych.
Do transakcji – planowanej na trzeci kwartał 2021 roku – dojdzie albo poprzez przejęcie SatRevolution albo poprzez fuzję spółek. Spółki zadeklarowały, że w terminie do 30 kwietnia 2021 r. chcą zawrzeć porozumienie w sprawie ustalenia podstawowych warunków transakcji (Term Sheet).
SatRevolution jest wrocławską spółką założoną w 2016 roku, działającą w branży kosmicznej – Space 4.0. Jako jedna z niewielu firm na świecie zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne. Jako pierwsza w Polsce umieściła swoje satelity na orbicie okołoziemskiej, które stanowią część większej zaplanowanej na 2026 rok konstelacji satelitów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments