Grupa CCC jest na ukończeniu procesu pozyskania dwóch nowych inwestorów mniejszościowych dla spółki eobuwie.pl – lidera rynku online w kategorii obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. 11 marca rozpoczęły się negocjacje, na zasadzie wyłączności, z dwoma wybranymi inwestorami – Cyfrowy Polsat S.A. i A&R Investments Limited, jednym z akcjonariuszy spółki prawa luksemburskiego InPost S.A. Każdy z wymienionych podmiotów jest zainteresowany zakupem po 10% udziałów Eobuwie od Grupy CCC w ramach transakcji pre-IPO, za kwotę 500 milionów PLN każdy.

Okres wyłączności będzie trwał do 31 marca 2021 r. – w tym czasie planowane jest wynegocjowanie i podpisanie finalnej dokumentacji transakcyjnej z oboma inwestorami. Wspomniana transakcja zapewni spółce Eobuwie pozyskanie nowych, silnych akcjonariuszy mniejszościowych, a Grupie CCC pozyskanie środków w wysokości 1 mld PLN i jednoczesne utrzymanie pozycji akcjonariusza większościowego w Eobuwie.

Grupa CCC wpływy ze sprzedaży mniejszościowego pakietu 20% akcji Eobuwie planuje przeznaczyć na:

  • ogólne cele korporacyjne, w tym częściową spłatę i refinansowanie zobowiązań, w kwocie ok. 0,4 mld złotych
  • dodatkowe zabezpieczenie finansowe na wypadek wprowadzenia kolejnych obostrzeń (lock-downów) związanych z pandemią COVID-19
  • rezerwę gotówkową niezbędną do przygotowania i częściowego sfinansowania, na bazie posiadanej opcji call wykupu, 25% akcji Eobuwie należących obecnie do MKK3
Dariusz Miłek, eobuwie.pl / CCC

„Tą transakcją chcemy pozyskać dla Eobuwie renomowanych inwestorów, którzy wesprą firmę i jej zespół w dalszym, szybkim rozwoju i budowaniu pozycji europejskiego lidera w sprzedaży obuwia online. Pracownicy Eobuwia stworzyli unikatową firmę i bardzo dobre miejsce pracy oraz rozwoju” – powiedział Dariusz Miłek, Przewodniczący Rady Nadzorczej eobuwie.pl oraz przewodniczący Rady Nadzorczej CCC SA. 

Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC

„Oczekujemy, że dzięki tej transakcji wzmocni się instytucjonalny akcjonariat Eobuwie. Pozyskane wpływy pozwolą nam natomiast na zabezpieczenie całej Grupy CCC  w czasach trwającej obecnie pandemii, a także wesprą proces refinansowania zobowiązań, przy jednoczesnym zachowaniu pakietu większościowego Eobuwia. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zaadresować najbardziej kluczowe wyzwania wszystkich stron – rozwój, płynność, cele finansowe, bezpieczeństwo” – powiedział Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC.

„Eobuwie notuje obecnie stabilny i silny wzrost sprzedaży, jednocześnie poprawiając swoją rentowność. Uważamy, że naturalnym krokiem dla spółki będzie zadebiutowanie na giełdzie w perspektywie 2022 lub 2023 roku” – dodał Marcin Czyczerski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments