DRAGO entertainment nawiązało współpracę z Markiem Kamińskim, pierwszym zdobywcą obu biegunów.  Znany podróżnik zostanie konsultantem nowego, nie zapowiedzianego jeszcze projektu spółki. Premiera gry łączącej elementy survivalu i symulacji planowana jest na 2021 rok. Wcześniej studio udostępni darmowe demo projektu.

Marek Kamiński to znany polski podróżnik, który w 1995 roku jako pierwszy człowiek na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez żadnego wsparcia. Sukces ten powtórzył w 2004 roku wspólnie z Jaśkiem Melą, niepełnosprawnym podróżnikiem, który dzięki udanej wyprawie z Kamińskim, stał się najmłodszym zdobywcą bieguna północnego i południowego. Marek Kamiński brał udział m.in. w rejsie dookoła Atlantyku, dotarł i zbadał źródła Amazonki, przeszedł pustynię Gibsona. Dzięki swoim osiągnięciom znalazł się w księdze rekordów Guinnessa. 

„Możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z odbytych przeze mnie podróży w najdalsze i najciekawsze zakątki świata sprawia mi olbrzymią przyjemność. Do tej pory jeszcze nie miałem okazji pomagać przy tworzeniu gry wideo. Pomysł współpracy z DRAGO entertainment przyjąłem z radością”– mówi Marek Kamiński. 

„Traktuję to doświadczenie jako nową, ekscytującą przygodę. Gra, w której opracowaniu będę uczestniczył ma w realistyczny sposób odzwierciedlać podróż w trudnych górskich warunkach i wywrzeć na graczach poczucie woli przetrwania. Podzielę się z twórcami tytułu swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Mam nadzieję, że moje wsparcie przy projekcie pomoże stworzyć ciekawy tytuł survivalowy i pozwoli graczom poczuć się jak na prawdziwej wyprawie” – dodaje. 

Premiera tytułu planowana jest na przyszły rok. Wcześniej jednak spółka udostępni darmowe demo gry. 

„Bardzo się cieszymy, że udało nam się podpisać list intencyjny o współpracy z Panem Markiem Kamińskim. To dla nas ogromne wyróżnienie móc współpracować z osobą posiadającą tak bogate i różnorodne doświadczenie w odbywaniu podróży, o których możemy czytać jedynie w książkach, czy oglądać w filmach” – komentuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

„Zamierzamy wykorzystać ten potencjał i zaprosić graczy do realistycznej podróży, pełnej przygód zainspirowanych wyprawami Marka Kamińskiego. Liczymy, że wspólna praca zaowocuje powstaniem wyjątkowej gry” – dodaje prezes DRAGO entertainment. 

Jednym z głównym akcjonariuszy spółki jest notowane na NewConnect Movie Games.

„Pomoc doświadczonego w danej tematyce konsultanta jest niezwykle istotna przy tworzeniu gier, szczególnie gdy autentyzm jest tak bardzo doceniany przez graczy na całym świecie. U nas taki model współpracy doskonale sprawdził się przy produkcji Drug Dealer Simulator. Skorzystaliśmy z pomocy Michała „Małolata” Kaplińskiego, który idealnie wprowadził nas w klimat ulicznego świata” – mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games. 

ZOBACZ TAKŻE: Movie Games wchodzi do akcjonariatu Iron VR

„Nie mam wątpliwości, że współpraca DRAGO z Panem Markiem Kamińskim przyniesie podobny rezultat i przyczyni się do stworzenia niezwykle ciekawej i autentycznej gry. Być może przedstawione w projekcie sytuacje pomogą graczom odnaleźć się na górskich szlakach. Jako wielbiciel górskich wypraw, sam nie mogę się doczekać premiery tego tytułu” – dodaje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

DRAGO entertainment obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów dla Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband i Detective Simulator. Studio pracuje także nad średniobudżetowym projektem utrzymanym w konwencji FPS/survival pt. Red Frost. Wszystkie wymienione tytuły znajdują się na TOP Wishlist Steam, czyli liście najbardziej wyczekiwanych tytułów platformy Steam.

Na przełomie Q3 i Q4 DRAGO entertainment chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.