CTHINGS.CO, doświadczony dostawca rozwiązań z zakresu Edge IoT, został wyłoniony jako zwycięzca spośród 11 międzynarodowych finalistów, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne portfolio podczas ceremonii końcowej 5G Challenge w Lizbonie.

W ramach konkursu akceleracyjnego 5G Challenge, zorganizowanego przez portugalskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych MEO, CTHINGS.CO przedstawiło swoje rozwiązanie Orchestra przed globalnymi klientami i partnerami MEO zgromadzonymi w Altice Showroom. Po prezentacjach rozwiązań i rundzie pytań skierowanych do wszystkich finalistów, jury techniczne składające się z ekspertów w dziedzinie telekomunikacji wraz z publicznością zagłosowali za wyborem CTHINGS.CO jako jednej z zwycięskich firm wprowadzających namacalne innowacje w obszarach 5G, Edge IoT oraz technologii telekomunikacyjnych.

„Ten konkurs nie tylko udowodnił, że zmierzamy w odpowiednim kierunku, ale również dostarczył nam lepszy wgląd w obecne potrzeby międzynarodowych klientów z branż przemysłowych i telekomunikacyjnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dalej rozwijać nasze produkty oraz wspierać firmy i operatorów sieciowych w cyfrowej transformacji. – dodał Aleksandar Bogoevski, współzałożyciel i CSO firmy CTHINGS.CO.

Orchestra, zwycięskie rozwiązanie firmy CTHINGS.CO, to platforma do orkiestracji zasobów Edge Computing i aplikacji IoT. Jej architektura jest oparta na modelu SASE (chmury hybrydowej) oraz działa w metodologii Zero Trust. Struktura sieciowa może łatwo połączyć w zabezpieczony sposób oraz zintegrować mnogość różnych współistniejących systemow IoT. To pomaga dostawcom usług i integratorom IoT zwiększyć skalę działalności, maksymalnie wykorzystać najnowsze technologie łączności, oraz monetyzować rozwiązania takie jak 5G Network Slicing, 5G NaaS, i 5G APIs.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do orkiestracji, firmy przemysłowe i telekomunikacyjne mogą bezpiecznie i efektywnie zarządzać swoimi systemami IoT, usługami i urządzeniami, odblokowując przy tym liczne korzyści, takie jak: zwiększona wydajność, kompleksowa kontrola, zdalne zarządzanie pełnego cyklu życia i optymalizacja zasobów.

Łączność 5G obecnie odgrywa dla nas kluczową rolę w dostarczeniu skalowalnych rozwiązań. Technologia CTHINGS.CO ma na celu wypełnić luki w środowisku IT i OT, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na sieć 5G i możliwości przez nią oferowane. Dlatego jest to kluczowa technologia, którą stale rozwijamy i ulepszamy. – podkreślił Aleksandar Bogoevski.

MEO 5G Challenge jest inicjatywą promującą technologiczne innowacje, które wykorzystują potencjał technologii 5G do napędzania cyfrowej transformacji firm i organizacji na całym świecie. Jest to konkurs, który inspiruje przedsiębiorstwa do tworzenia nowatorskich rozwiązań w obszarze telekomunikacji i sieci 5G, co z kolei przyczynia się do przyspieszenia rozwoju nowoczesnych technologii i wprowadzania ich na rynek.

Jako zwycięzca portugalskiego 5G Challenge, CTHINGS.CO zademonstruje swoje innowacyjne rozwiązania podczas tegorocznej edycji Web Summit, największej konferencji technologicznej na świecie, która odbędzie się w dniach 13-16 listopada w Lizbonie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments