motorola wchodzi w segment smartfonów 5G

Firma Motorola zaprezentowała swój najnowszy model smartfona Moto G 5G Plus – urządzenie dedykowane do pracy w technologii 5G. Oprócz atrakcyjnego designu urządzenie ma zachęcać przede wszystkim szybkością, przepustowością, wszechstronną funkcjonalnością, a przy tym pozostać sprzętem niezwykle intuicyjnym. 

Zacznijmy od cech, które widać już na pierwszy rzut oka. Podwójny obiektyw od frontu i rozbudowany system składający się aż z czterech obiektywów w tylnej części urządzenia to nie lada gratka dla miłośników fotografii.

Moto G 5G będzie pierwszy modelem producenta z systemem podwójnego aparatu selfie, wyposażonym w szerokokątny obiektyw, umożliwiającym do objęcia czterokrotnie większej powierzchni na fotografii. Dodatkowo główny 16-megapikselowi przedni aparat jest wyposażony w technologię Quad Pixel z 4x większą czułością na światło, co pozwala uzyskać jaśniejsze zdjęcia w słabym świetle.

Tylny system aparatów, dzięki czterem zróżnicowanym urządzeniom, ma pozwolić użytkownikom wykonywanie perfekcyjnych zdjęć w każdych warunkach. 48-megapikselowa matryca główna z technologią Quad Pixel i 4-krotnie większą czułością na światło sprawia, że ​​każde zdjęcie jest jasne nawet przy słabym świetle.

Ultraszeroki obiektyw mieści się 4x więcej w kadrze, dzięki czemu nigdy nie umknie żaden szczegół. Czujnik ToF sprawia, że ​​codzienne zdjęcia są wyjątkowe dzięki rozmyciu tła o jakości lustrzanki cyfrowej, z kolei aparat Macro Vision pozwala na 5-krotne przybliżenie do fotografowanego obiektu w porównaniu ze zwykłym obiektywem.

Samo wyświetlanie obrazu stanowić będzie olbrzymią optyczną przyjemność. Częstotliwości odświeżania 90 Hz  zapewni wrażenie niezwykłej płynności obrazu zarówno w aplikacjach, jak i grach. Dodatkowo Moto G 5G Plus jest wyposażony w największy ekran marki. 6,7-calowy ekran CinemaVision Full HD+ oferuje ogromny ultra-szeroki ekran do oglądania filmów.

Urządzenie posiada certyfikat HDR10, dzięki czemu można oglądać ulubione filmy, programy i zdjęcia w żywych, realistycznych kolorach z lepszą jasnością i kontrastem. Dzięki kinowej proporcji 21: 9 telefon oferuje pięknie opływowy kształt, jest łatwy do trzymania, a jednocześnie elegancko mieści duży, wspaniały ekran w dłoni.

Dzięki technologii 5G możliwe jest pobieranie całych filmów w ciągu kilku minut, przesyłanie strumieniowo gier online bez opóźnień i poczucie, że podczas wideorozmów jest się na miejscu z bliskimi. Motorola moto g 5G plus Oferuje kompatybilność zarówno z sieciami 4G, jak i 5G, dzięki czemu będzie świetnie działać zarówno teraz, jak również w przyszłości. 

Moto g 5G plus korzysta z zaawansowanego procesora mobilnego Qualcomm Snapdragon 765 wyposażonego w  Qualcomm Snapdragon X52 Modem-RF System, aby zapewnić wyjątkową wydajność spełniającą nawet najbardziej wymagające zastosowania 5G.

Przy tym urządzenie zasila potężną baterię 5000 mAh, dzięki czemu energii wystarczy na dwa dni pracy bez  konieczność ładowania. Gdy jednak podłączenie się do prądu będzie konieczne, 20-watowe ładowanie TurboPower sprawi, że bateria odzyska pełnię mocy w krótkim czasie.

Motorola moto g 5G plus pozwala płacić w sklepie telefonem dzięki technologii NFC.  Pozwala ona także na bezprzewodowe udostępnianie treści, takich jak kontakty, zdjęcia i filmy, z innymi urządzeniami. 

Motorola przy produkcji tego modelu postawia na ścisłą integrację z usługami Google. Podobnie jak w przypadku wszystkich smartfonów marki, tak i w Moto G 5G Plus użytkownik dostaje do dyspozycji niemal czysty system Android.

Nowy telefon otrzymał także My UX, który daje użytkownikom niestandardowe ustawienia i zaawansowane opcje sterowania muzyką, filmami i grami, a użytkownicy będą mogli  tworzyć nawet własne motywy.

Motorola Moto G 5G Plus dostępna jest od dzisiaj (8 lipca) w całej Europie w dwóch wariantach – 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. W Polsce dostępna będzie mocniejsza wersja smartfonu w cenie 1899 zł.