Revolut zaprezentował kolejny produkt w obszarze kryptowalut: Revolut Ramp. Nowa usługa jest dostępna w Wielkiej Brytanii i krajach regionu EOG (także w Polsce). Powstała dzięki współpracy Revolut z najpopularniejszym na świecie portfelem kryptowalutowym MetaMask.

Doładowywanie portfeli będzie prostsze. Doświadczenie w procesowaniu milionów euro transakcji fiat (dziennie) oraz popularność oferty kryptowalutowej sprawiają, że Revolut w sposób naturalny łączy świat walut tradycyjnych ze światem web3.

Revolut Ramp umożliwia klientom rozpoczęcie korzystania z usługi w ciągu kilku sekund i zakup nowych tokenów bezpośrednio do portfeli MetaMask. Klienci mogą skorzystać z salda w jednej z 18 walut fiat, przechowywanych na koncie Revolut, lub płacić kartą bankową Visa lub Mastercard. Klienci mogą też pominąć w procesie etap weryfikacji, ponieważ byli już wcześniej zweryfikowani w aplikacji Revolut. Cała operacja trwa kilka sekund. Jeśli klient płaci bezpośrednio ze swojego konta w Revolut, transakcja fiat jest przeprowadzana w całości w ekosystemie Revolut (z pominięciem systemów kartowych). Ma to zwiększyć niezawodność i umożliwić oferowanie konkurencyjnych cen (bez kosztów procesowania transakcji kartowych).

Revolut Ramp zapewnia zintegrowany proces Poznaj Swojego Klienta (Know Your Customer, KYC), który osoby niebędące klientami Revolut mogą przejść zaledwie w kilka minut. Proces korzysta z tej samej infrastruktury, która jest wykorzystana do weryfikacji tożsamości milionów klientów Revolut, w prosty i łatwy sposób. Dzięki Revolut Ramp klient może kupić ponad 20 tokenów, w tym ETH, USDC, USDT, SHIB, 1INCH i wiele innych, poprzez aplikację lub stronę web.

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc udostępnić klientom nowy produkt krypto Revolut Ramp. Liczymy, że stanie się wiodącym rozwiązaniem on-ramp dla ekosystemu web3. Nasza usługa zapewnia wysoką niezawodność dla transakcji realizowanych w ramach ekosystemu Revolut i niskie koszty dla klientów. Cieszymy się też z partnerstwa ze światowym liderem w obszarze web3, MetaMask. Oferujemy klientom możliwość zakupu ponad 20 tokenów za pomocą walut fiat w sposób prosty, łatwy i bezpieczny.  powiedział Mazen Eljundi, Global Business Head of Crypto w Revolut.

Łącząc siły z Revolut, sprawiamy, że kryptowaluty będą bardziej dostępne i mniej skomplikowane. W naszej współpracy chodzi o to, żeby dać klientom to czego potrzebują – większą kontrolę nad ich kryptowalutami, w uproszczonym procesie, z pomocą platform, które znają i do których mają zaufanie. Jest to ważne także z punktu widzenia zwiększenia adopcji kryptowalut na świecie. powiedział Lorenzo Santos, Senior Product Manager w Consensys.

Gdy użytkownik MetaMask kliknie „Kup” w swoim portfelu MetaMask, Revolut zostanie wymieniony jako najlepszy dostawca w obszarze metod płatności Debit lub Credit. Gdy wybierze Revolut, zostanie przekierowany do procesu płatności Revolut, gdzie będzie mógł kupić kryptowaluty do swojego portfela MetaMask za pomocą karty debetowej lub kredytowej (Mastercard lub Visa), lub skorzystać ze swojego salda na koncie Revolut.

MetaMask jest wyłącznym partnerem światowej premiery Revolut Ramp. W najbliższych miesiącach dojdzie jednak do integracji z kolejnymi wiodącymi przedstawicielami świata web3. Celem Revolut jest by zakup kryptowalut, był zawsze procesem szybkim i bezproblemowym.

Revolut chce być najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży.

Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli „końcówki” z codziennych zakupów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments