Grupa Symfonia, lider na polskim rynku rozwiązań ERP i HCM dla małych i średnich firm, wspierana przez wiodącego inwestora technologicznego z Doliny Krzemowej – Accel-KKR, i doświadczonego inwestora z Centralnej Europy – MidEuropa, przejęła 100% udziałów w Softeh Plus.

Grupa Symfonia zdecydowała się na zakup firmy wyróżniającej się na rynku środkowoeuropejskim. Softeh Plus, rumuńska spółka technologiczna, działa w kilku intensywnie rozwijających się sektorach gospodarki.

Na lokalnym rynku ma pozycję lidera w zakresie rozwiązań dla placówek medycznych, obsługując kluczowych graczy w Rumunii, m.in., Regina Maria oraz Medicover. Oferuje również zaawansowany system ERP i dedykowane rozwiązania dla branży budowlanej i projektów infrastrukturalnych.

Technologie medyczne w Europie

Branża „healthtech” jest jedną z najszybciej rosnących w Europie. Łączna wartość europejskich firm zajmujących się technologiami medycznymi wzrosła ponad sześciokrotnie w latach 2016–2021 – z 8 miliardów dolarów do 41 miliardów dolarów. Na czele tej zmiany stała głównie telemedycyna.

Naszym zdaniem rozwiązania Softeh Plus dla placówek medycznych oraz aptek reprezentują najwyższy, międzynarodowy poziom w zakresie technologii i funkcjonalności. Widzimy tu ogromny potencjał i możliwość ekspansji produktów poza rynek rumuński. Kilka rozwiązań branżowych na pewno mogłoby zainteresować również polskich klientów. – powiedział Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia. 

Od lewej Piotr Ciski, CEO Symfonia Group; Mihai Calu, CEO Softeh Plus

Digitalizacja w Rumunii

Rynek rumuński jest drugim największym (po Polsce) rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak w Polsce, jest tu ulokowanych wiele centrów programistycznych pracujących dla czołowych spółek informatycznych amerykańskich i międzynarodowych.
Co ciekawe, Rumunia wprowadza unijne legislacje, dążące do scyfryzowania gospodarki.

Ekwiwalent polskiego KSeF jest wprowadzany tutaj od początku stycznia tego roku. Natomiast system, który jest odpowiednikiem polskiego JPK działa na tym rynku już od dwóch lat.

Międzynarodowa ekspansja a rodzinny rynek

Grupa Symfonia konsekwentnie buduje pozycję lidera ERP dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej, pozostając jednocześnie mocno zaangażowana na rodzimym rynku w Polsce.

Nasze plany zakładają wykorzystanie potencjału firm na swoich lokalnych rynkach. Na początku chcemy aby obie spółki kontynuowały dynamiczne wzrosty i wykorzystywały swoje szanse rynkowe. Podobnie jak inwestujemy w Symfonię, będziemy inwestować w Softeh Plus, aby przyspieszyć wzrost firmy na rynku rumuńskim i wykorzystać potencjał rynku. Natomiast w niedalekiej przyszłości, wykorzystując synergię między naszymi firmami, będziemy razem planować wspólne projekty dla klientów europejskich, którym zaoferujemy sporo innowacyjnych rozwiązań. – mówi Piotr Ciski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments