IFS, globalna firma oferująca oprogramowanie w chmurze dla przedsiębiorstw, poinformowała, że Mark Moffat objął stanowisko dyrektora generalnego IFS. Zastąpił tym samym Darrena Roosa, który został mianowany przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy. Obie nominacje wchodzą w życie natychmiast.

Firma IFS będzie nadal kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, która pozwoliła jej stać się czołowym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw do zarządzania aktywami i usługami. Mark Moffat, Darren Ross i cały zarząd IFS przygotowywali proces zmiany na kluczowych stanowiskach przez ostatnie pół roku w ramach planowania sukcesji w zarządzie i w radzie nadzorczej firmy.

Mark Moffat piastował wcześniej stanowisko dyrektora ds. klientów w IFS. Jest dobrze znanym i szanowanym liderem w obszarze technologii. Zanim dołączył do IFS, pracował przez wiele lat na wysokich stanowiskach w PwC.

To wielki zaszczyt dla mnie stać na czele IFS w czasie, kiedy wchodzimy w kolejny etap rozwoju firmy. Została ona zbudowana na solidnych fundamentach i ma wszystko co niezbędne, by z sukcesami realizować swoją strategię opierającą się na zróżnicowanej ofercie, wysoce zaawansowanych, wydajnych i opartych na sztucznej inteligencji rozwiązaniach, lojalnych i zaangażowanych klientach i partnerach, oraz, oczywiście, niezwykle utalentowanych i kompetentnych pracownikach. Chcę wyrazić swoje uznanie i wdzięczność mojemu poprzednikowi, Darrenowi Rossowi, za jego wkład w rozwój firmy. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim w jego nowej roli przewodniczącego Rady Nadzorczej IFS. powiedział Mark Moffat, nowy dyrektor generalny IFS.

Mark Moffat, nowy dyrektor generalny IFS

Pod kierownictwem Roosa jako dyrektora generalnego, firma IFS ponad trzykrotnie zwiększyła przychody i przekształciła się tak, aby jak najszerzej wykorzystać model chmury obliczeniowej zarówno w ofercie, jak i w źródłach zysków. 79% całkowitych przychodów IFS stanowią obecnie przychody powtarzalne, podczas gdy na początku kadencji Darrena Roosa było to 36%. Dzięki konsekwentnej pracy na rzecz trwałego, organicznego rozwoju firmy oraz wynikom satysfakcji klientów, które ustawiły standardy w branży, IFS stało się godnym zaufania dostawcą rozwiązań do zarządzania aktywami, pracownikami i klientami dla konkretnych branż.

Z wielką satysfakcją mianuję Marka moim następcą. To człowiek, za którym stoją znakomite osiągnięcia, szeroka sieć kontaktów i doskonałe cechy lidera, który potrafi motywować i inspirować innych do działania. Jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy od momentu, kiedy dołączyłem do IFS. Dziękuję tysiącom kobiet i mężczyzn w całej firmie, którzy żyją zgodnie z naszymi wspólnymi wartościami i pomagają naszym klientom odnosić sukcesy. Cieszę się, że będę kontynuować swoją podróż z IFS, chociaż w innym charakterze. Rynek oferuje bardzo wiele możliwości. Wraz z radą nadzorczą i we współpracy z Markiem i jego zespołem dołożymy wszelkich starań, aby skutecznie je wykorzystać. Przejmuję stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej po Jonasie Perssonie, któremu chcę bardzo podziękować za jego wieloletnie, znakomite zarządzanie i doradztwo. powiedział Darren Roos, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej IFS.

Darren Roos, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej IFS

Darren i cały zespół zarządzający osiągnęli fenomenalne wyniki, przekształcając IFS w jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży oprogramowania działających na dużą skalę. Mark ma odpowiednie doświadczenie i ambicje, które pozwolą IFS wykorzystać nowe możliwości. Z niecierpliwością oczekujemy na jego współpracę z Darrenem jako naszym nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej. Chcę również podziękować Jonasowi Perssonowi, który przewodniczył Radzie Nadzorczej IFS od momentu przejęcia firmy przez EQT. Będzie nadal doradzał EQT i zasiadał w radach nadzorczych kilku innych przedsiębiorstw branży oprogramowania należących do EQT jako ich przewodniczący. powiedział Johannes Reichel, partner EQT.

Właścicielami IFS są fundusze EQT, Hg i TA Associates. To grupa inwestorów światowej klasy, która od 2022 roku tworzy strukturę własnościową IFS jako trio. Wartość firmy wyceniono wówczas na ponad 10 miliardów dolarów. Razem wnoszą oni wieloletnie doświadczenie w branży oprogramowania i są gotowi wspierać IFS na kolejnych etapach rozwoju.

30 stycznia 2024 roku IFS planuje opublikować swoje wyniki finansowe za rok 2023.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments