Obecna na polskim rynku od 2006 roku spółka INLEO zdobyła zaufanie klientów jako butikowa firma specjalizująca się w architekturze IT i dostarczaniu rozwiązań technologicznych oraz infrastruktury chmurowej.

W wyniku dynamicznego rozwoju i wzrostu rozpoznawalności, zdecydowała się na współpracę w formie joint venture z niemiecką spółką evoila GmbH. Zbieżne plany strategiczne obu firm doprowadziły do połączenia, w wyniku którego polska marka stała się częścią brandu o międzynarodowym zasięgu jako evoila Poland. Pod nowym szyldem będzie realizować nowe i obecne projekty dla klientów polskich i zagranicznych.

Między firmą INLEO, którą powołałem do życia 16 lat temu, a spółką evoila zauważam wiele podobieństw, zarówno pod względem korzystania z rozwiązań technologicznych, jak i podejścia do dalszego rozwoju. Zdecydowałem się połączyć siły w momencie, gdy strategia mojej firmy zaczęła wykraczać poza ramy krajowe, a globalny biznes zaczął przeważać nad lokalnym podejściem. Taka możliwość pojawiła się w idealnym momencie dla rozwoju obu firm. – mówi Maciej Lelusz, CEO INLEO.

Plany ekspansji

Celem nadrzędnym, stojącym za tym połączeniem sił jest: wyjście poza rodzimy rynek, a zarazem ugruntowanie pozycji w Polsce i na świecie. Jest to zgodne z ekspansją marki evoila, realizowaną od początku tego roku poprzez rozwój swoich struktur w takich krajach, jak Austria, Słowacja oraz Bośnia i Hercegowina. Teraz do tego grona dołącza Polska.

INLEO z kolei, w roku bieżącym rozwinęło swoje kompetencje jako jeden z nielicznych w regionie bezpośrednich dostawców i kontraktorów VMware Service Professional, który może pochwalić się certyfikatami MSC (Master Services Competency w zakresie: Cloud Foundation, Data Center Virtualization, Cloud on AWS oraz Network Virtualization. Dopełnieniem całości są pozyskane tytuły: VMware Principal Partner w kategoriach: Data Center Virtualization, Cloud Provider oraz Network & Security.

Wierzymy, że szerokie kompetencje zdobyte przez INLEO w pojedynkę, przełożoną się na znacznie większe efekty dzięki naszej współpracy jako evoila Poland. Nasz background technologiczny jest zbieżny, dlatego też nasza współpraca jest naturalną wypadkową działań obu stron – mówi Johannes Hiemer, CEO evoila GmbH.

Evoila Poland będzie kontynuować dotychczasową działalność na polskim rynku niezmiennie dla obecnych klientów, a jedyną zmianą jest nazwa, która przyniesie nowe możliwości. – twierdzi Jürgen Horak, Executive Partner, evoila GmbH.

Proces zmian formalnych INLEO i rebrandingu evoila Poland został rozłożony w czasie tak, aby partnerzy i klienci nie odczuli ich na etapie realizowania zleceń i długofalowych kontraktów. Zakres działań i kompetencji pozostaje ten sam, zmienia się jedynie nazwa spółki, w ramach której będzie teraz prowadzona działalność. Maciej Lelusz nadal pozostaje szefem jako CEO evoila Poland.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments