Prodromus przyjmuje zapisy na akcje w trwającej ofercie publicznej tylko do końca sierpnia. Medtechowy start-up zamierza pozyskać do 4 mln zł na rozszerzenie sieci dystrybucji i ubiegać się o debiut na rynku NewConnect jeszcze w IV kw. 2021 r. USA i Chiny to nasze priorytetowe kierunki dla spółki.

Najbliższy tydzień to dla krakowskiego start-upu specjalizującego się w konstrukcji robotów rehabilitacyjnych gorący okres. 31 sierpnia kończy się termin zapisów w ramach pierwszej publicznej emisji akcji spółki, w dniach 1-3 września Prodrobot prezentowany jest na amerykańskich targach branżowych FIME, a kilkanaście urządzeń w wersji demo trafi w najbliższy czasie na rynek chiński. Eksport odpowiada za ok. 80% wolumenu sprzedaży spółki.

Bartłomiej
Wielogórski, prezes Prodromus S.A.

USA i Chiny to nasze priorytetowe kierunki, jeśli chodzi o sieć dystrybucji. Biorąc pod uwagę przesłanki demograficzne, finansowe i epidemiologiczne to właśnie tam widzimy największy potencjał na rozwój naszej spółki. Prowadzimy szeroko zakrojone działania marketingowe i wybieramy lokalnych dystrybutorów. Na razie Prodrobot dostępny jest w tych krajach w wersji demonstracyjnej, ale zainteresowanie naszym rozwiązaniem jest ogromne. — komentuje Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus S.A.

Środki z prowadzonej emisji mają zostać przeznaczone m.in. na uzyskanie niezbędnych certyfikacji i ochrony patentowej na nowych rynkach. Spółka zakłada rejestrację Prodrobota i możliwość jego komercjalizacji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Planowany początek sprzedaży w USA to pierwszy kwartał 2022.

Na rozwój rynkowy Prodrobota Magna w USA chce przeznaczyć 1,1 mln zł, proces rejestracji tego robota w EU to ok. 250 tys. zł, rozbudowa działu handlowego to planowane 1,1 mln zł, zasilenie kapitału obrotowego to 450 tys. zł, wkład własny do kolejnych grantów przeznaczonych na rozbudowę funkcjonalności portfolio 850 tys. zł, a koszty debiutu na NewConnect to 250 tys. zł.

Zapisy w ofercie publicznej Prodromus S.A. kończą się 31 sierpnia. Minimalny zapis to 50 papierów, za kwotę 450 PLN. Planowany przydział akcji nastąpi 14 września. Spółka przyjmuje zapisy samodzielnie, w tym w formie elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments