TCL Electronics jeden z producentów telewizorów ogłasza partnerstwo z Portrait Displays, dzięki któremu telewizory TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV serii C82, wprowadzone na rynek polski w kwietniu 2021 roku, zostaną wyposażone w możliwość skorzystania z kalibracji Calman.

Portrait Displays cieszy się, że oprogramowanie Calman trafi do salonów i pokoi na całym świecie wraz z telewizorami TCL. Dzięki integracji Calman Ready z nową serią telewizorów TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV z serii C82 kalibracja stanie się łatwa, spójna i zautomatyzowana. – skomentował Eric Brumm, prezes i dyrektor generalny Portrait Displays.

Dzięki wiodącemu na świecie oprogramowaniu do automatycznej kalibracji firmy Portrait Displays oraz technologii 3D LUT 17x17x17 nasze telewizory LCD klasy premium w 2021 roku mogą w pełni wykorzystać możliwości kalibracji formatów Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG, SDR. Oznacza to, że kalibratory mogą teraz wykorzystać 4934 punkty w pełni automatycznej i szybkiej kalibracji, aby konsumenci cieszyli się ekstremalnie niskim poziomem błędów kolorystycznych – powiedział Marek Maciejewski, dyrektor ds. rozwoju produktów TCL na Europę.

Mini LED TV C82

Co to jest „Calman Ready”?

Opracowany przez Portrait Displays, Calman jest najczęściej używanym oprogramowaniem wykorzystywanym do kalibracji kolorów w studiach Hollywood i nie tylko. Spełnia rygorystyczne wymagania w środowiskach, gdzie kolor ma największe znaczenie.

Oprogramowanie Calman jest synonimem jakości odwzorowania kolorów, dające gwarancję, że konsumenci zawsze otrzymają najwyższej jakości doznania podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych i mediów strumieniowych.

Oznaczenie „Calman Ready” jest stosowane do wyświetlaczy i urządzeń,
które bezproblemowo komunikują się z oprogramowaniem Calman. Kompatybilne wyświetlacze i urządzenia mogą zostać skalibrowane za pomocą oprogramowania Calman i poprawić jakość i dokładność wyświetlania kolorów.

W telewizorach Calman Ready TCL C72+ Series TV i C82 Series TV, konsumenci dzięki oprogramowaniu kalibracyjnemu Calman mogą w pełni wykorzystać możliwości silnika Aurora Color Engine, który został zbudowany od podstaw poprzez wdrożenie najnowszych badań

w dziedzinie nauki o kolorze. Silnik Aurora Color Engine wykorzystuje technologię nowej generacji Unity Grayscale podczas kalibracji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments