Nordic Entertainment Group (NENT Group) ogłosiło, że pierwszymi polskimi produkcjami fabularnymi Viaplay Originals będą „Polskie morderczynie”; „Czarny pies” oraz „Wolność jaskółki”.

Nowe produkcje Viaplay są rozwijane wspólnie z jednymi z najbardziej znanych twórców w Polsce i będą poruszały fascynujące, otwierające oczy, a często wręcz przełomowe tematy. Polskie, nordyckie oraz międzynarodowe produkcje dramatyczne będą kluczowymi elementami oferty Viaplay w Polsce, wraz z transmitowanymi na żywo, najważniejszymi wydarzeniami sportowymi, a także hollywoodzkimi filmami i serialami oraz programami dla dzieci.

„Polskie morderczynie” to adaptacja bestselerowej książki z gatunku true crime autorstwa Katarzyny Bondy, opowiadającej prawdziwe historie bardzo różnych kobiet, które łączy jedno – wszystkie są morderczyniami. Katarzyna Bonda jest najpopularniejszą autorką kryminałów w Polsce – jej książki ukazały się w 15 krajach i sprzedały w ponad 2 mln egzemplarzy. Serial „Polskie morderczynie” zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Poland, będącą częścią NENT Group.

„Czarny pies” to sześcioodcinkowy psychologiczny dramat sensacyjny, opowiadający historie weteranów powracających z wojen w Afganistanie i Iraku, będących największymi operacjami bojowymi polskiego wojska od czasów II Wojny Światowej. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła wyzwaniom nowego pola bitwy – mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców. „Czarny pies” tworzony jest przez Artura Kowalewskiego („Wataha”), producenta ATM Grupa.

Inspirowany bestsellerową debiutancką powieścią autorstwa Pauli Er, „Wolność jaskółki” wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza „Wolności jaskółki” jest Agnieszka Kruk – serial zostanie wyprodukowany przez Opus TV.

Sposób, w jaki opowiadamy historie, jest nagradzany oraz porusza widzów na całym świecie, dlatego nie możemy doczekać się, by móc wykorzystać nasze unikalne umiejętności w rozwijaniu polskich produkcji Viaplay Originals. Chcemy odgrywać pozytywną i długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym oraz współpracować z najlepszymi twórcami – niezależnie od tego czy są znani już dziś, czy będą znani dopiero jutro. Jak pokazują trzy pierwsze polskie produkcje fabularne, opowiadane przez nas historie będą inne, prowokujące do myślenia, lecz także rozrywkowe. — powiedziała Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

Platforma Viaplay jest dostępna w Polsce od 3 sierpnia. Cena miesięcznej subskrypcji wynosi 34 zł. Serwis streamingowy Viaplay jest obecnie dostępny w 9 krajach europejskich – pod koniec 2021 roku zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, w I kw. 2022 roku w Holandii, a do końca 2023 roku na kolejnych rynkach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments