Vantage Data Centers, operator wielkoskalowych centrów danych rozpoczął prace nad zbudowaniem dwóch kolejnych kampusów w Europie – w Warszawie oraz w Berlinie. Ich powstanie jest częścią planu europejskiej ekspansji oraz inwestycją o wartości 2 miliardów dolarów. To pierwsze centrum danych operatora w Polsce i drugie w Niemczech.

Jak wskazuje amerykański dostawca usług Data Center, lokalizacja nowych obiektów jest ściśle związana z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu rozwiązania w Europie.

Warsaw Data Center Campus

Warszawski kampus o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych (WAW1) będzie się składał z dwóch nowoczesnych centrów danych. Pierwszy obiekt będzie dysponował mocą 16 MW, a drugi 32 MW, oferując finalnie 48 MW mocy zasilania urządzeń sieciowych klientów. Pierwsza faza budowy, która ma zostać zakończona na początku 2022 roku obejmie 8 MW mocy IT.

Będzie to również obiekt wykorzystujący energię odnawialną, wyposażony w wydajne chłodzenie z rekuperacją powietrza. Swoim klientom zaoferuje także m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz możliwe do spersonalizowania przestrzenie biurowe, rozwiązania bezpiecznego przechowywania przedmiotów czy sale konferencyjno-networkingowe.

Berlin Data Center Campus

Zlokalizowany w Brandenburg Park kampus (BER1) o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych także będzie składał się z dwóch centrów danych o mocy 16 MW, które po pełnej rozbudowie będą oferować łącznie 32 MW. Pierwsza faza, której finalizację zaplanowano na początek 2022 r. obejmie 8 MW mocy IT.

W ramach realizowanego programu zrównoważonego rozwoju Vantage Data Centers zaoferuje klientom drugiego niemieckiego kampusu gwarancję wykorzystania odnawialnych źródeł energii w celu redukcji emisji dwutlenku węgla. BER1 będzie wykorzystywał wysokowydajny system chłodzenia z odzyskiwaniem ciepła. Kampus będzie wytwarzał również energię elektryczną przy użyciu fotowoltaiki. Poza stacjami ładowania pojazdów elektrycznych analogicznie jak w przypadku polskiego obiektu operator postawi tutaj na możliwie najwięcej przestrzeni zielonych oraz podziemny system efektywnego odprowadzania wody do lokalnych arterii.

Nowe inwestycje w Berlinie i w Warszawie są kolejnym potwierdzeniem szybkiego, globalnego rozwoju firmy Vantage i realizowanej, na skalę całej branży data center, strategii ekspansji na rynki Europy – tłumaczy Antoine Boniface, prezes Vantage Data Centers na Europę. Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znaczący postęp naszej firmy w zakresie budowy nowych obiektów typu greenfield w Berlinie, Warszawie, Zurychu i Frankfurcie udowodnił, że jesteśmy przygotowani do uruchamiania najlepszych obiektów hiperskalowych w krótkim czasie, tak, aby możliwie najlepiej sprostać potrzebom naszych klientów. – dodaje Antoine Boniface.

Vantage Data Centers zrealizowała już wiele inwestycji w Europie od czasu jej zaistnienia na Starym Kontynencie w lutym 2020 r. W międzyczasie dokonała również przejęć spółek Etix Everywhere i Next Generation Data. Oprócz Berlina i Warszawy Vantage posiada kampusy we Frankfurcie i Cardiff, a jeszcze w tym roku otworzy kampus w Zurychu, który jest obecnie w trakcie budowy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments