Postępująca digitalizacja wymaga, aby dać kobietom więcej możliwości i wsparcia oraz zapewnić im dostęp do edukacji i szkoleń, których potrzebują, aby lepiej radzić sobie w gospodarce cyfrowej. Udowodniono również, że rozwój umiejętności cyfrowych u kobiet wspiera integrację społeczną oraz ma pozytywny wpływ na budowę w pełni inkluzyjnego społeczeństwa.

„Wierzymy, że kobiety będą przewodzić innowacjom technologicznym. Mamy nadzieję, że dedykowany im program Huawei Women Developers pomoże kobietom jeszcze lepiej wykorzystać ich talenty oraz da im możliwość zademonstrowania zdolności przywódczych” – powiedziała Catherine Chen, wiceprezeska Huawei.

Program Huawei Women Developers to najnowsza inicjatywa podjęta przez Huawei w celu promowania równości płci. Zapewni on uczestniczkom szkolenia z zakresu innowacji technologicznych i ścieżek rozwoju kariery, a także możliwość spotkania się z wybitnymi ekspertkami i ekspertami w zakresie najnowszych technologii. Co więcej, programistki zyskają również możliwość udziału w praktycznych zajęciach opartych na realnych scenariuszach. Firma ma nadzieję na wytworzenie się na platformie Huawei Developers zaangażowanej społeczności programistek, planuje ponadto organizowanie serii wydarzeń zarówno online, jak i stacjonarnie.

Do tej pory Huawei z powodzeniem uruchomił podobne programy szkolenia umiejętności cyfrowych dla kobiet w wielu krajach, w tym w Irlandii, Argentynie, Bangladeszu, Kenii i RPA. Globalnie, ponad 30% osób uczestniczących w organizowanych przez Huawei programach szkoleniowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, takich jak Seeds for the Future, to kobiety.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments