Draw Distance, producent gier wideo z Krakowa, stojący za takimi tytułami, jak Serial Cleaners, Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, Vampire: The Masquerade – Shadows of New York, Ritual: Crown of Horns, Halls of Horror i Serial Cleaner poinformował o podpisaniu umowy ze szwedzkim wydawcą Paradox Interactive AB na nowy projekt o nazwie kodowej Project Cardinal.

Michał Mielcarek, prezes Draw Distance

„Współpracowaliśmy z Paradoksem już przy dwóch grach – Coteries of New York i Shadows of New York. Obie strony są bardzo zadowolone z efektów. Dalsza kooperacja jest naturalną konsekwencją tych działań. Cieszymy się, że udało się osiągnąć porozumienie, zwłaszcza że szykujemy coś większego niż poprzednie dwa projekty” – komentuje Michał Mielcarek, Prezes Zarządu.

Paradox Interactive AB udzielił Spółce licencji na produkcję i wydanie gry wideo z gatunku CRPG, bazującej na jednym z IP należącym do szwedzkiej firmy. Project Cardinal będzie o wiele bardziej rozbudowaną produkcją niż poprzednie dwie gry, które były przedstawicielami gatunku visual novel – nastawionymi głównie na opowiadanie historii, a nie na rozgrywkę.

„Nie możemy na razie zdradzić zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra będzie współfinansowana ze środków Spółki i właściciela IP. Tworząc i wydając gry z serii Vampire: The Masquerade przekonaliśmy do siebie Paradox i dzisiaj zbieramy tego plony. Zacieśniamy współpracę, a przy tym dostaliśmy zielone światło, żeby kontynuować rozwój Spółki na polu self-publishingu. To wszystko jest dowodem dużego zaufania ze strony naszego partnera i zadowolenia z naszej dotychczasowej pracy” – podkreśla Mielcarek. 

Prace nad „Project Cardinal” będą odbywały się równolegle do produkcji Serial Cleaners, która zgodnie z zapowiedziami ma ukazać się w 2021 r. Zarząd zapewnia, że nowy projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i w tym roku nie będzie angażował znaczących zasobów zespołu produkcyjnego, przez co w minimalnym stopniu wpłynie na harmonogram prac nad flagową grą Draw Distance.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments