HP przedstawia nowy zestaw VR

Firma HP przedstawia rozwiązanie HP Omnicept Solution łączące w ramach jednej platformy – najbardziej inteligentne na świecie gogle VR i zestaw SDK (Software Development Kit) skoncentrowany na deweloperach. HP Omnicept Solution wyposaża twórców oprogramowania VR w ekosystem do tworzenia nowych, spersonalizowanych, wciągających i adaptacyjnych doświadczeń VR dla przedsiębiorstw.

Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition VR umożliwiają uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji na temat ludzi, które poprawiają wyniki szkoleń i kształcenia, a także usprawniają współpracę i projektowanie.

Branża VR ewoluuje, aby nadążyć za tym, jak ludzie wchodzą w interakcje z technologią i otaczającym ich światem, chcąc pozostać i czuć się połączonym. Mimika twarzy i język ciała stanowią do 50% efektywnej komunikacji, a według prognoz w 2021 roku od 25% do 30% pracowników będzie pracować z domu. Nowe, immersyjne narzędzia są niezbędne do lepszej pracy zdalnej, szczególnie w zakresie projektowania i rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE: HP wprowadza nowe plotery DesignJet

HP Reverb G2 Omnicept Edition i Omnicept SDK zostały zaprojektowane, aby dostarczyć więcej osobistych doświadczeń z technologią. Od czasów sprzed pandemii COVID-19, wykorzystanie technologii w szkoleniach wzrosło o 35%. Udowodniono, że VR znacznie zwiększa wskaźnik zdolności zapamiętywania, co jest jednym z kluczowych elementów w nauce i szkoleniach. Rozwiązanie HP Omnicept Solution zmienia sposób, w jaki programiści wprowadzają zmiany i zwiększają wydajność w przedsiębiorstwach poprzez dodawanie danych dla bardziej wnikliwej analizy.

ZOBACZ TAKŻE: HP prezentuje odświeżone wersje notebooków Pavilion

„Zaprojektowaliśmy potężne, adaptacyjne rozwiązanie VR, aby radykalnie zwiększyć liczbę przypadków użycia wirtualnej rzeczywistości, jej potencjał do transformacji społeczeństwa oraz sposoby interakcji z technologią” – stwierdził Jim Nottingham, dyrektor naczelny i kierownik ds. globalnych działu Advanced Compute and Solutions w HP.

„Rozwiązanie HP Omnicept otworzy nowe możliwości rozwoju VR i jego wpływu na: szkolenia dla przedsiębiorstw, edukację zdalną, współpracę, badania i rozwój oraz specjalistyczne dobra. Tego typu podejście – oparte na danych, będzie miało fundamentalne znaczenie dla tworzenia doświadczeń zorientowanych na użytkownika w celu zapewnienia lepszego VR w przyszłości” – dodał. 

ZOBACZ TAKŻE: A. Sowiński nowym szefem HP Inc Polska

HP Reverb G2 Omnicept Edition na piedestale stawia bezpieczeństwo prywatności użytkowników. Firmware zestawu VR zabezpiecza dane z czujników w każdym momencie rejestrowania i żadne informacje nie są przechowywane w goglach. Aplikacje HP Omnicept pomagają w przechwytywaniu i przesyłaniu danych zgodnie z ogólnymi wymogami przepisów o ich ochronie (GDPR) i zapewniają poufność użytkownikom.

DOŚWIADCZENIA VR SKONCENTROWANE NA LUDZIACH 

Spersonalizowane doświadczenia oparte na analizach i praktycznych spostrzeżeniach zwiększają wskaźniki retencji (zdolności zapamiętywania) na potrzeby szkoleń i uczenia się oraz poprawiają samopoczucie. Czujniki w goglach VR , wliczając w to śledzenie wzroku, tętno, pupilometrię (pomiar wielkości źrenicy) i kamerę twarzy, pozwalają HP Reverb G2 Omnicept Edition uchwycić fizjologiczne reakcje.

Zintegrowany pakiet Omnicept SDK, oparty na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego, interpretuje dane i umożliwia programistom tworzenie zorientowanych na użytkownika środowiska VR, które zapewniają praktyczny wgląd w to, jak użytkownicy angażują się i reagują podczas doświadczenia.

ZOBACZ TAKŻE: HP prezentuje nowe rozwiązanie do pakowania i produkcji

Dzięki tej inteligentnej platformie typu end-to-end, doświadczenia budowane przez projektantów i programistów w zakresie szkoleń, projektowania i badań zostają oparte na danych, dostosowując się do użytkowników w czasie rzeczywistym za pomocą obiektywnych metryk i subiektywnych informacji zwrotnych. 

Funkcje HP Reverb Omnicept Editions obejmują: 

  • DNA gogli HP Reverb G2: Reverb G2 Omnicept Edition bazują na fundamencie modelu Reverb G2, gogli VR o najwyższej rozdzielczości wśród głównych producentów sprzętu, dostarczając najnowocześniejszą optykę, śledzenie pozycyjne, przestrzenny dźwięk 3D oraz ulepszone kontrolery ze wsparciem dla naturalnych gestów.
  • Ruch oka i spojrzenie: Zrozumienie, jak użytkownik reaguje na treści w oparciu o swój obszar koncentracji i zrozumienie poziomów zaangażowania oraz o to, gdzie instynktownie patrzy.
  • Mimika twarzy: Umożliwia tworzenie naturalnie ekspresyjnych awatarów podczas współpracy przy projektach 3D w celu uzyskania bardziej naturalnych i angażujących rozmów, pomagając zapewnić szybsze i wydajniejsze wyniki w wielofunkcyjnym procesie rozwoju. 
  • Tętno: Zrozumienie, jak użytkownik reaguje na doświadczenie lub trening, w oparciu o jego tętno. Na przykład, specjaliści mogą dostosować zabiegi typu wellness w VR na podstawie konkretnych reakcji klienta.
  • Wyrafinowane Renderowanie:  Dzięki zintegrowanemu śledzeniu wzroku, gogle są w stanie rozpoznać kierunek wzroku użytkownika, co pozwala na zmniejszenie obciążenia procesora graficznego i poprawę jakości obrazu w polu widzenia użytkownika, zwiększając realizm VR. 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments