Firma HP Inc. ogłosiła aktualizacje swojej linii produktów Pavilion. Laptopy HP Pavilion 13, HP Pavilion 14 i HP Pavilion 15 mogą pochwalić się nowym, progresywnym wzornictwem i są pierwszymi laptopami konsumenckimi oferowanymi przez HP z procesorami Intel Core  11. generacji z grafiką Intel Iris Xe. To także pierwsze notebooki konsumenckie HP, w których zastosowano tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu oraz materiały wyprodukowane z plastiku wyłowionego z oceanu.

Nigdy wcześniej komputery osobiste nie były tak istotne dla pokolenia Z. Wykorzystują komputery, aby łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, korzystać z rozrywki oraz uczyć się zdalnie w cyfrowych klasach. Podczas pandemii COVID-19 spędzali oni prawie 10 godzin tygodniowo więcej na swoim komputerze niż wcześniej, a ponad połowa z nich korzysta z PC częściej niż z telefonów. Najnowsza seria Pavilion zapewnia znakomitą wydajność i mobilność wymaganą do przystosowania się do tego w jaki sposób i gdzie używają swojego komputera.

„Jeśli chodzi o komputery PC dla najnowszego pokolenia użytkowników, chcemy pomóc im czerpać radość nie tylko podczas pandemii, ale także w nadchodzących latach. HP w najnowszych modelach z serii Pavilion oferuje zaawansowane funkcje wydajności i nowoczesny design, dzięki czemu są idealne dla każdego, kto chce pozostać w kontakcie, bawić się i uczyć” –  powiedział Kevin Frost, Dyrektor Generalny działu Consumer, Personal Systems w HP Inc.

Wyjątkowy design dostosowany do potrzeb dzisiejszego użytkownika PC

Zrównoważony rozwój jest nadal głównym celem HP w całej ofercie komputerów i rozwiązań technologicznych. W nowych modelach z serii Pavilion do konstrukcji obudowy głośników wykorzystano tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów i recyklingu pokonsumenckiego – szacuje się, że dzięki zastosowaniu ich w tych w tych urządzeniach, około 92 000 plastikowych butelek nie trafia do oceanów i na wysypiska śmieci. Kartony i inne elementy użyte do pakowania nowych urządzeń są również w 100% pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł i nadają się do recyklingu. Laptopy mają również certyfikat EPEAT Silver i Energy Star.

ZOBACZ TAKŻE: A. Sowiński nowym szefem HP Inc Polska

Najnowsze komputery Pavilion są inspirowane sztuką. Dzięki czystym liniom i rzeźbiarskim elementom z atrakcyjnymi krawędziami w kształcie klepsydry, użytkownicy mogą łatwo otworzyć urządzenie ze wszystkich trzech stron. W ramach przeprojektowania serii Pavilion, urządzenia mają gładką metalową obudowę 3D, która eliminuje linie podziału na urządzeniu, zapewniając elegancki, czysty wygląd i dotyk.

Pavilion 15 ma stosunek ekranu do obudowy (screen-to-body ratio – STBR), na poziomie 86%, a we wszystkich trzech urządzeniach postawiono na smuklejszą konstrukcję, dzięki mniejszym wymiarom x/y (szer. / wys.). Wyświetlacze mają trójstronną ramkę z mikro-krawędziami – Pavilion 13 będzie dostępny z ekranem o rozdzielczości Full HD lub Ultra HD, natomiast Pavilion 14 i Pavilion 15 z panelami HD lub Full HD.

Urządzenia obsługują również przesyłanie strumieniowe Microsoft High Dynamic Range (HDR) z technologią High Efficiency Video Coding (HEVC) preinstalowaną na panelach FHD i UHD, aby zapewnić bogatsze i bardziej kolorowe wrażenia wizualne.

ZOBACZ TAKŻE: HP prezentuje nowe rozwiązanie do pakowania i produkcji

Urządzenia są dostępne w pięciu unikalnych wariantach kolorystycznych. Wszystkie modele będą oferować kombinacje kolorów naturalnego srebra, świetlistego złota i ceramicznej bieli. Pavilion 14 zaoferuje również odcień delikatnego różu, natomiast Pavilion 15 będzie oferował cztery różne opcje kolorystyczne.

Nowe urządzenia marki Pavilion są idealne dla studentów. Wszystkie komputery wyposażono w: pełną klawiaturę, większy, nowocześniejszy i precyzyjny panel dotykowy do obsługi i łatwiejszej nawigacji, a także opcjonalny czytnik linii papilarnych zwiększający bezpieczeństwo.

Doskonała wydajności i niesamowicie szybka łączność

Niezależnie od tego, czy uczestniczą w zajęciach online, czy przesyłają strumieniowo najnowsze wydarzenia, komputery Pavilion oferują najlepszą w swojej klasie produktywność mobilną i bogate, wciągające efekty wizualne dzięki nowym procesorom Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe. Pavilion 14 i Pavilion 15 opcjonalnie będą wyposażone w kartę graficzną NVIDIA GeForce MX450, a Pavilion 15 będzie również oferował opcjonalne procesory mobilne AMD Ryzen z serii 4000.

Inne funkcje obejmują:

  • Przyspieszony dostęp do plików i lepszą wydajność pamięci masowej: wszystkie trzy urządzenia oferują opcjonalną technologię pamięci dwukanałowej i opcjonalną pamięć Intel Optane ze standardem PCIe SSD do 1 TB .
  • Żywotność baterii: Najnowsze laptopy Pavilion z łatwością zapewniają zasilanie przez cały dzień – do 8,5 godziny pracy na baterii w modelu Pavilion 13 i do 8,75 godziny w Pavilion 15.3
  • Porty potrzebne do utrzymania produktywności: port HDMI 2.0 umożliwia łatwe podłączenie zewnętrznego monitora 5K, a wszechstronny port SuperSpeed USB-C obsługuje dane, wyświetlanie i dostarczanie energii.
  • Pozostań w kontakcie dzięki szybszym prędkościom: dzięki Wi-Fi 6 komputery Pavilion zapewniają do czterech razy większą maksymalną prędkość Wi-Fi i 75% mniejsze opóźnienia.
  • Szybki dostęp do komputera w dowolnym momencie: otwórz laptopa, aby natychmiast go wybudzić dzięki nowoczesnemu trybowi czuwania HP, by otrzymywać wiadomości e-mail, powiadomienia i strumieniować muzykę w trybie o niższym zużyciu energii.
  • Wspaniałe wrażenia wideo i audio w dzisiejszych nowej rzeczywistości: dwa głośniki HP, technologia HP Audio Boost i dostrojenie przez B&O zapewniają bogaty, autentyczny dźwięk, a kamera HP Wide Vision HD ma 88-stopniowe, szerokokątne pole czatu wideo zapewniając krystalicznie czyste detale.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments