Wyprzedzając doroczną konferencję International Molded Fibre Association (IMFA), wiodące wydarzenie w branży formowanych włókien, HP zaprezentowało przyjazne dla środowiska rozwiązanie stworzone na potrzeby producentów formowanych włókien.

Rozwiązanie wykorzystuje technologię HP Molded Fibre Advanced Tooling, która umożliwia szybkie i jakościowe projektowanie i wytwarzanie niezwykle wydajnych form do produkcji opakowań z masy papierowej, w ciągu zaledwie dwóch tygodni w porównaniu do czterech lub sześciu tygodni w przypadku stosowania tradycyjnych metod.

W połączeniu z nową usługą produkcyjną HP, to kompleksowe rozwiązanie end-to-end zapewnia większą wydajność produkcji (oferując wydłużony, nieprzerywany czas tego procesu), mniejsze potrzeby konserwacyjne, a także możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

HP ściśle współpracuje z liderem w branży Pulp Moulding Dies (PMD), aby wprowadzić na rynek kolejną generację trwałych, lekkich, szybkich i łatwiejszych w użyciu form. Ponadto firma, w kooperacji z czołowymi projektantami, takimi jak Veritiv, wspiera rozpowszechnianie bardziej innowacyjnych i zrównoważonych form opakowań wśród klientów z różnych branż, w tym gastronomii, produktów konsumenckich, medycyny i przemysłu. Pierwsi klienci, którzy już korzystają z nowego rozwiązania HP to między innymi Fiber Innovation, Pacific Pulp Molding Inc., Pulp Molded Products Inc. (PMP) oraz Western Pulp Products Company.

„Firmy na całym świecie, w tym HP, od dłuższego czasu angażują się w walkę z nadmiernym wykorzystywaniem plastiku w opakowaniach produktów. Branża formowanych włókien jest liderem w produkcji odnawialnych, pochodzących z recyklingu i naturalnych włókien do produkcji produktów i opakowań” – komentuje Mariona Company, Global Head Molded Fibre Solutions, HP Inc.

„Idea zrównoważonego rozwoju leży u samych podstaw działalności HP, jesteśmy więc dumni, że możemy zaoferować przełomowe innowacje i światowej klasy usługi producentom wykorzystującym formowane włókna. Potężne możliwości w zakresie projektowania i produkcji nowego rozwiązania HP mają szansę zredefiniować oblicze pakowania we współczesnym przemyśle” – dodaje. 

Przełomowe rozwiązanie wspierające zrównoważony rozwój producentów

Włókno formowane, znane również jako formowana masa celulozowa/papierowa, jest zazwyczaj wytwarzane z makulatury i/lub papieru gazetowego, ale do jego produkcji można wykorzystać również wiele roślinnych włókien celulozowych, w tym bagassy, ​​bambusa czy słomę pszenną. Opakowania z odnawialnych włókien formowanych są biodegradowalne i nadają się do recyklingu, i już teraz są wykorzystywane do przenoszenia i pakowania tysięcy produktów, od pojemników na żywność po opakowania artykułów gospodarstwa domowego i elektroniki, aż po jednorazowe artykuły medyczne.

Nowe rozwiązanie HP Molded Fibre Advanced Tooling, eliminuje czasochłonną i intensywną ręczną produkcję związaną z tradycyjnym procesem wytwarzania form dla opakowań z masy celulozowej. Wykorzystując unikalne innowacje HP w zakresie oprogramowania do produkcji cyfrowej oraz zgromadzone przez firmę dane (w tym nową platformę projektowania cyfrowego), wraz z wiodącą w branży technologią przemysłowego druku 3D, rozwiązanie zaprojektowane przez HP umożliwia bardziej wydajne tworzenie i zoptymalizowane projektowanie. Zastępując tym samym potrzebę ręcznego wytwarzania i wywiercania form oraz obróbkę CNC.

Oprócz niezmiennych przyjaznych środowisku właściwości opakowań z formowanych włókien, formy do ich tworzenia wykonane z pomocą rozwiązań HP, wykorzystują roślinny olej rycynowy, który stanowi w 100% odnawialny surowiec. HP umożliwia również ponowne wykorzystanie materiału nadwyżkowego w 70% do produkcji swoich form.

Wytrzymałość i elastyczność tego materiału pozwala na stworzenie produktu o optymalnych właściwościach mechanicznych i wysokiej wydajności. Poprawa ogólnej efektywności sprzętu („overall equipment effectiveness”, OEE) i usprawniony przepływ w rozwiązaniu HP umożliwią producentom wytwarzanie większej liczby części przy użyciu mniejszej ilości włókien, co prowadzi do zbudowania bardziej zrównoważonych procesów produkcyjnych.

W celu ulepszenia możliwości narzędzi do formowania włókien dla klientów PMD na całym świecie, produkujących różnorodne opakowania, HP ściśle współpracuje z PMD (z siedzibą w Ajax w Ontario), która od ponad 40 lat jest liderem w branży.

Szeroka wiedza PMD w zakresie oprzyrządowania do formowanych włókien wraz z zaawansowanymi oprogramowaniem i możliwościami produkcyjnymi cyfrowej platformy HP doprowadziły do ​​postępów w dziedzinie tworzenia niestandardowych ekranów, wcześniej niemożliwych do wykonania, oraz usprawnień w całym procesie odwadniania. Dzięki współpracy z HP, PMD było w stanie tworzyć formy do opakowań z włókien, które są 10-20 razy lżejsze niż te konwencjonalne.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego rozwiązania HP. Testowaliśmy już chyba każdą maszynę i narzędzie dostępne na rynku i wszystkie okazały się ciężkimi, masywnymi „dinozaurami”, które mają poważne ograniczenia w porównaniu z innowacyjnym rozwiązaniem druku 3D firmy HP” – powiedział Troy Mutton, Prezes PMD 

„Od ponad dwóch dekad jesteśmy gotowi, aby skorzystać z oszczędności czasu i nieograniczonych możliwości projektowych, jakie oferuje druk 3D, ale do tej pory żadna technologia nie spełniła naszych potrzeb w zakresie jakości i spójności. Dopiero HP dostarczyło technologię produkcji, która spełnia nasze potrzeby i pomoże nam utrzymać pozycję lidera w branży” – dodaje. 

Najnowocześniejsze zastosowania włókien formowanych

Oprócz współpracy z PMD oraz Veritiv, HP umożliwia różnym klientom optymalizację i produkcję bazująca na całkowicie nowych zastosowaniach włókien formowanych, jednocześnie zaspokajając potrzeby
w zakresie opakowań własnej firmy HP – Personal Systems.

  • Fibre Innovation, lider w branży od ponad 20 lat, produkuje opakowania z formowanego włókna dla HP Desktop Mini PC, sprzedażowego bestsellera, w swoim nowym zakładzie produkcyjnym na dużą skalę, zwiększając produktywność, oszczędzając czas i zmniejszając liczbę niezbędnych inwestycji.

„Molded Fibre to dobre rozwiązanie do produkcji opakowań, które sprawdza się od dziesięcioleci, ale inwestycje w tradycyjne narzędzia i formy są nadal bardzo wysokie” – powiedział Jason Wu, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji w dziedzinie włókien

„Odkąd skorzystaliśmy z rozwiązania HP w zakresie formowania włókien, zauważamy ogromny wzrost wydajności w naszym procesie produkcyjnym. Proces konfiguracji zajmuje o połowę mniej czasu niż wcześniej, a produkt jest lekki i znacznie łatwiejszy w obsłudze. Formy produkowane przez HP mają doskonałe wykończenie powierzchni i są niezwykle wydajne” – dodaje.

  • Pacific Pulp Molding Inc., lider w produkcji opakowań z formowanych włókien od dwóch dekad, koncentrujący się na butelkach, meblach, elektronice użytkowej, i innych w szerokiej gamie produktów i branż, używa rozwiązania HP do bardzo wymagających, złożonych opakowań. Firma korzysta z ilości szczegółów i rozdzielczości, jaką może uzyskać, a także z możliwości personalizacji, umożliwiając klientom numeracje, znakowanie opakowań, dodawanie logo i symboli recyklingu. Ponadto rozwiązanie HP zmniejszyło wagę narzędzi do formowania o około 80 procent, redukując tym samym zużycie sprzętu i wymagając tylko jednego operatora podczas ustawiania i konserwacji narzędzia.
  • Pulp Moulded Products (PMP), kanadyjska firma, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się biodegradowalnymi rozwiązaniami opakowaniowymi, produkująca również różnorodne produkty
    z formowanego włókna (w tym np. tac na ogórki), korzysta z rozwiązania HP. Firma cały czas rozwija się i korzysta z kompleksowych usług oferowanych przez HP w wielu obszarach, dzięki temu nie musi martwić się o dodatkowe koszty związane z zatrudnianiem nowych pracowników lub zakupem i instalacją nowego sprzętu. Wierzą, że lżejsze formy do opakowań produkowane za pomocą rozwiązania HP ostatecznie umożliwią produkcję lepszych jakościowo części, przepustowość i kontrolę kosztów w zakładzie.
  • Western Pulp Products Company, z siedzibą w Corvallis w stanie Oregon, produkuje formowane produkty z masy celulozowej od 1958 r. Western jest liderem w dostarczaniu przesyłek wysyłkowych bezpośrednio do konsumentów i wykorzystuje rozwiązanie HP do produkcji opakowań do wina Vintner’s Choice, które są wytwarzane z papieru pochodzącego z recyklingu, tym samym pomaga winnicom w prowadzeniu bardziej ekologicznego biznesu. Rozwiązanie HP dostarcza Western lepsze, tańsze i łatwiejsze w użyciu narzędzia z krótszym czasem realizacji, umożliwiając firmie wytwarzanie opakowań równie dobrych lub lepszych od produktów tworzonych przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Ponadto firma docenia łatwość i elastyczność procesu wymiany formy, co dla ich klientów oznacza większa wydajność i możliwości personalizacji.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments