Canon wprowadza darmowe oprogramowanie EOS Webcam Utility na komputery Mac i PC do obsługi wysokiej jakości transmisji online za pomocą zgodnych aparatów Canon – lustrzanek, bezlusterkowców i aparatów kompaktowych.

Do podłączenia aparatu do komputera wystarczy zwykły kabel USB, po którym aparat jest rozpoznawany przez oprogramowanie jako zewnętrzna kamera internetowa. Rozwiązanie eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego sprzętu, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wysokiej jakości wirtualnych spotkań i wideokonferencji za pośrednictwem aparatu Canon.

Możliwość transmisji wysokiej jakości obrazu z dowolnego miejsca to odpowiedź na zapotrzebowanie firm i użytkowników, którzy podczas lockdownu poszukują nowych sposobów na poprawę jakości wideokonferencji i transmisji online. Canon EOS Webcam Utility to proste w obsłudze, darmowe oprogramowanie, które wymaga jedynie kabla USB i zgodnego aparatu Canon.

Teraz oprogramownie można pobrać ze strony internetowej Canon i skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut. Na tę chwilę oprogramowanie jest obsługiwane przez urządzenia z systemem Windows. W najbliższym czasie wsparcie zostanie rozszerzone także o urządzenia z systemem MacOS.

W porównaniu z tradycyjnymi kamerkami USB, korzystanie z aparatów Canon do transmisji online za pomocą EOS Webcam Utility znacząco podnosi jakość obrazu oraz daje szereg dodatkowych korzyści m.in. możliwość korzystania z ustawień manualnych, podpięcia szerokiej gamy obiektów (do aparatów z wymienną optyką), znaczącą poprawę wydajności i jakości w słabym świetle, możliwość ustawienia niskiej głębi ostrości i bardziej nasycone kolory. Wszystko dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu oraz profesjonalnym elementom optycznym zastosowanym w rozwiązaniach Canon. W połączeniu z oprogramowaniem EOS Webcam Utility, jakość transmisji wejdzie na zupełnie nowy poziom.

„W tej bezprecedensowej globalnej sytuacji, jesteśmy zobowiązani wobec naszych klientów do zapewnienia im możliwie najlepszej jakości obrazu do bieżącej komunikacji na odległość” – mówi Issei Morimoto, Senior Vice President of Product Management w Canon Europe.

„Dlatego korzystając z naszych aparatów, obiektywów, akcesoriów i oprogramowania, opracowaliśmy rozwiązanie, które wspiera ich w tych codziennych sytuacjach – zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Technologie Canon EOS sprawdzają się w tych zastosowaniach znakomicie i liczę, że nasi klienci będą z nich chętnie korzystać” – dodaje. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments