SoftwareONE, globalny dostawca platformy rozwiązań i usług w dziedzinie oprogramowania i technologii informatycznych, wprowadzi się do warszawskiego kompleksu biurowego Wola Retro na najwyższe, 13 piętro. W należącym do Develia S.A. obiekcie spółka zajmie 570 m kw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Brookfield Partners.

SoftwareONE to globalny lider z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie oprogramowania i technologii informatycznych. Firma dysponuje wiedzą i doświadczeniem umożliwiającym wspieranie klientów w zakresie strategii działań we współczesnym cyfrowym świecie. Oferta spółki obejmuje usługi licencjonowania, zakupu, zarządzania cyklem życia oprogramowania, doradztwa w zakresie rozwiązań chmurowych, wdrożeń, a także zarządzanie zasobami oprogramowania.

Jej główna siedziba zlokalizowana jest w Szwajcarii. Firma zatrudnia ponad 65 000 pracowników w 90 krajach świata. Wśród kadry znajdują się specjaliści ds. sprzedaży, wsparcia klienta, technologii i doradztwa. Przeprowadzkę do Wola Retro z obecnej lokalizacji w centrum Warszawy zaplanowano na luty 2021 roku.

„Wola stała się nowym biznesowym sercem Warszawy. Prestiżowe i renomowane firmy coraz częściej wyprowadzają się z centrum, aby przenieść się właśnie tutaj. Lokalizacja zapewnia komfort pracy, dostęp do punktów gastronomicznych i usługowych w najbliższym otoczeniu, jak również szeroki serwis w samym biurowcu.” – mówi Izabela Miśta-Brzeska, Senior Leasing Manager, DEVELIA S.A. 

„Można tu skorzystać m.in. z oferty Fitness Klubu ZDROFIT, Restauracji CityBreak RestoBar czy centrum konferencyjnego. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z całym miastem. Liczne połączenia autobusowe, tramwajowe, stacja metra Rondo Daszyńskiego oraz nowo otwarta stacja Płocka, znajdująca się tuż obok Wola Retro, pozwalają pracownikom na swobodny dojazd do pracy” – wskazuje Izabela Miśta-Brzeska.

Wola Retro to jeden z najbardziej charakterystycznych biurowców oddanych do użytkowania w ubiegłym roku w Polsce. Jednocześnie z powstawaniem nowoczesnego obiektu klasy A, zrewitalizowany i dostosowany do wymogów rynkowych został przedwojenny, czterokondygnacyjny budynek. Łączna dostępna przestrzeń biurowa w kompleksie wynosi 

ponad 24 tys. m kw. Do wynajęcia w obiekcie położonym na zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej pozostało już jedynie 7000 m kw., w tym 1500 m kw. w stylu industrialnym.

W procesie wynajmu biura w Wola Retro SoftwareONE reprezentowała firma doradcza Brookfield Partners.

„Wszystkie dotychczasowe kryzysy wyzwalały potencjał innowacyjności. W dobie obecnej pandemii zauważamy, jak ważna jest przepustowość Internetu, a wiele firm przeniosło szereg procesów biznesowych, m.in. do sfery cyfrowych środowisk pracy opartych o chmurę, takich jak te oferowane przez naszego Klienta – spółkę SoftwareONE. Życzymy im zakrojonych na szeroką skalę realizacji i dalszego rozwoju w nowej siedzibie” – mówi Robert Romanowski z Brookfield Partners.