Juno Capital Partners poszuka inwestora dla Bloober

Juno Capital Partners LLC, amerykański bank inwestycyjny specjalizujący się w rynku szeroko pojętej rozrywki interaktywnej, będzie głównym doradcą w procesie M&A dla Bloober Team. To jeden z najbardziej doświadczonych podmiotów w tego typu transakcjach na rynku gier wideo.

Partnerami odpowiadającymi za przebieg procesu w Polsce zostali wybrani Trigon Investment Banking, Trigon Dom Maklerski S.A. oraz kancelaria prawnicza DZP.

Redakcja ISBtech będzie z uwagą obserwować ten proces. Może okazać się, że będziemy mieli precedens na warszawskiej giełdzie. Nie można wykluczyć sytuacji w której, zapewne globalny podmiot branżowy może docelowo w ramach ewentualnej transakcji dążyć do zdjęcia spółki z rynku giełdowego.

W drugiej turze negocjacji w sprawie wyboru partnera w procesie M&A uczestniczyło sześć firm wybranych spośród kilkunastu ofert współpracy od najbardziej renomowanych podmiotów doradczych z całego świata doświadczonych w procesach M&A dla rynku gier. Juno Capital ma wspomóc krakowskiego developera w dalszej światowej ekspansji i ugruntowaniu pozycji światowego lidera w produkcji horrorów. 

Juno Capital od początku był uznawany za jednego z faworytów w naszym procesie selekcji partnera głównego. Doświadczenie we współpracy ze światowej klasy producentami oraz niezwykły profesjonalizm, jakim cechuje się ten doradca w procesie M&A sprawiły, że podejmując decyzję nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że znamy się od wielu lat. Polscy partnerzy to z kolei liderzy rynku, z którymi również mamy wspólną historię.” – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

ZOBACZ TAKŻE:

Bloober Team ponownie błyszczy z The Medium

Premiera The Medium od Bloober Team wspierana przez Microsoft

Juno Capital Partners to amerykański bank inwestycyjny specjalizujący się w rynku szeroko pojętej rozrywki interaktywnej. Wśród jego klientów wymienić można m.in. Gearbox Software, studio znane z produkcji serii takich jak Half-Life oraz Borderlands  czy Niantic – studio, które zasłynęło grą Pokemon Go.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Bloober przy wdrażaniu opcji strategicznych. Polska branża gier jest coraz częściej wskazywana jako jedno z najważniejszych miejsc w którym powstają produkty interaktywne światowej klasy . Nasze partnerstwo z Trigonem zapewni Bloober team najlepszą możliwą pomoc doradczą na poziomie lokalnym i międzynarodowym.” – podkreśla David Chang, Partner w Juno Capital.

„Otwarcie opcji strategicznych przez Bloober może stanowić otwarcie nowego rozdziału dla polskich spółek gamingowych. Oprócz szeroko otwartych drzwi rodzimej giełdy, również globalni inwestorzy strategiczni mogą poszerzyć możliwości, jakie mają do dyspozycji zarządzający spółkami gamingowymi. Nasza współpraca z amerykańskim doradcą przy tej potencjalnej transakcji, najlepiej tego dowodzi.” – mówi Ryszard Czerwiński, partner zarządzający Trigon.

„Cieszymy się, gdy możemy zapewnić naszym klientom wsparcie w kolejnych etapach ich rozwoju. Współpraca z Bloober Team daje nam dodatkową satysfakcję, bo spółka od lat potrafi konsekwentnie budować swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na globalnym rynku, stając się jednym z leaderów w swojej branży.” komentuje, Piotr Jackowski, radca prawny w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.