Finiata rozszerza swoją ofertę i dołącza do ZPF

Tegoroczne lato dla przedsiębiorców niewiele ma wspólnego ze spokojem i wypoczynkiem, czego efektem jest  kryzys ekonomiczny po lockdownie. Małe i średnie przedsiębiorstwa są zmuszone do poszukiwań nowoczesnych narzędzi finansowych, które szybko i bez zbędnych formalności pomogą im w utrzymaniu płynności finansowej.

Dla zagrożonych firm z sektora MŚP prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie wsparcia ze strony fintechów. Nowoczesne narzędzia oferowane przez tego typu podmioty charakteryzują się szybką decyzyjnością, bez procesowania wielu formalności.

To odpowiedź na głosy właścicieli firm, którzy coraz częściej zgłaszają problemy związane z uzyskaniem wsparcia od banków działających na polskim rynku. Tradycyjne instytucje finansowe zaostrzyły regulacje przyznawania kredytów, uderzając tym samym w małych przedsiębiorców. Według badań co czwarta firma w ogóle nie ma szans na kredyt, a co trzecia – uzyskałaby go na gorszych warunkach.

Podczas gdy inne firmy odczuwają ograniczenia kapitałowe i nawet zaprzestają udzielania pożyczek, nasze drzwi są wciąż otwarte dla wszystkich, którzy mają obecnie problem z płynnością: przedsiębiorców, freelancerów/wolnych strzelców i samozatrudnionych.” – mówi Jan Enno Einfeld, CEO Finiata Group.

Innowacyjny fintech o niemieckich korzeniach, Finiata, wyszła naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy mogą w szybki sposób otrzymać finansowanie bieżących potrzeb, a te w zależności od branży mogą się diametralnie różnić. Co więcej Finiata chcąc pomóc firmom z sektora MŚP wprowadziła nowe narzędzie, Finiata Analityka.

Oparto je na samouczącym się algorytmie sztucznej inteligencji Copernicus, wykorzystywanym dotychczas przy udzielaniu elastycznej linii kapitałowej, FlexKapitał. Ten algorytm całkowicie zdigitalizował i zautomatyzował udzielanie przez Finiatę krótkoterminowych małych pożyczek. Jak dotąd Copernicus działa tak samo dokładnie, jak przed COVID-19, podobnie jak spłaty przez klientów.

Produkt, który zaoferowaliśmy pomoże przedsiębiorcom dobrze zmapować (zdefiniować) ich problemy. Jest to nowość na rynku dla polskich przedsiębiorców, dlatego zdecydowaliśmy o udostępnieniu tego narzędzia bezpłatnie. Tak, aby każdy mógł w tych trudnych czasach sprawnie kontrolować przepływy pieniężne w swojej firmie. Uważamy, ze to kluczowe zadanie, abyśmy wszyscy przetrwali obecny kryzys gospodarczy.” – dodaje Jan Enno Einfeld.

W ostatnich dniach Finiata dołączyła również do Związku Przedsiębiorstw Finansowych (dawniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych). Fintech chce wspólnie z innymi przedsiębiorstwami uczestniczyć w programie wymiany wiedzy oraz dbać poszanowanie etycznych relacji z klientami i kontrahentami. W obecnej sytuacji takie podejście jest szczególnie cenne dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ buduje ponowną szansę na powrót do normalnego funkcjonowania rynku.