Grupa Santander i Fundacja Oxentia ogłosiły wyzwanie Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare. Jest ono skierowane do start-upów i scale-upów, które dostarczają rozwiązania dot. opieki zdrowotnej. Sześć zwycięskich projektów otrzyma nagrody o łącznej wartości 120 000 EUR, a także dostęp do globalnej społeczności Santander X 100 oraz do Fintech Station, otwartej platformy innowacji Grupy Santander.

Konkurs Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare jest skierowany do start-upów i scale-upów z 11 krajów: Argentyny, Brazylii, Chile, Niemiec, Meksyku, Portugalii, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA i Urugwaju. W wyzwaniu mogą wziąć udział firmy, które dostarczają innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki nad pacjentami, obniżania kosztów oraz poprawy wydajności w dziedzinie ochrony zdrowia. Zgłoszenia można składać na stronie www.santanderx.com do 11 lipca.

Rozwiązania zgłaszane przez uczestników konkursu powinny skupić się na trzech głównych obszarach:

  1. Technologia i automatyzacja: Innowacje, które wspierają wydajność i rozwój służby zdrowia, takie jak systemy operacyjne optymalizujące koszty, zasoby oraz redukujące liczbę błędów medycznych, a także takie, które wspierają rozwój sprzętu medycznego, inteligentnych akcesoriów (wearables), wykorzystanie robotyki i wirtualnej rzeczywistości do szkoleń medycznych i zdalnych procedur chirurgicznych.
  2. Wydajność operacyjna: Innowacyjne rozwiązania, które śledzą wydarzenia i analizują branżę medyczną oraz pomagają rządom, spółkom i innym interesariuszom podejmować strategiczne i operacyjne decyzje. Rozwiązania te dają możliwość usprawnienia działania szpitali, działania elektronicznych systemów zarządzania kartotekami, a także analizy danych w celu optymalizacji alokacji zasobów i personelu.
  3. Opieka nad pacjentami: Rozwiązania skupiające się na opiece nad pacjentami, które mają na celu zapewnienie kompleksowej, komfortowej i skutecznej opieki. Obejmuje to lepszą opiekę nad pacjentem, od domowej diagnozy i monitorowania stanu zdrowia, przez wirtualne wizyty lekarskie, autonomiczne systemy wydawania leków, uproszczone protokoły leczenia, po medycynę spersonalizowaną.

Dla dobra ludzi i społeczeństw ważne jest, aby nasze systemy opieki zdrowotnej nadążały za szybkim rozwojem technologii w różnych dziedzinach. Dzięki tej inicjatywie wspieramy przedsiębiorczość jako siłę napędową zmian i pokazujemy, jak innowacje mogą głęboko zmienić sektor opieki zdrowotnej. – mówi Rafael Hernández, globalny szef Santander Universities.

Jury konkursu, w skład którego wejdą przedstawiciele Grupy Santander (w tym z obszaru CIB) oraz innych organizacji, wybierze i ogłosi sześciu zwycięzców. Nagrody o łącznej wartości 120 000 EUR zostaną podzielone: 30 000 EUR dla trzech najlepszych startupów (po 10 000 EUR każdy) oraz 90 000 EUR dla trzech najlepszych scaleupów (po 30 000 EUR każdy). Zwycięzcy otrzymają dostęp do Santander X 100 – globalnej społeczności najlepszych firm w ramach Santander X oraz do Fintech Station, otwartej platformy innowacji Grupy Santander.

Healthcare jest obszarem, w których innowacje mają najwięcej do nadrobienia. Jesteśmy świadkami dużej zmiany technologicznej, która może szczególnie wpłynąć na personalizację usług medycznych. Technologie umożliwiające agregowanie i analizę dużych grup danych otwierają nowe możliwości w zakresie wsparcia służb medycznych, by szybciej i jeszcze lepiej mogły pomagać pacjentom. Upowszechnienie zastosowań AI może prowadzić do bardziej efektywnego zarządzania zasobami, co przekłada się na mniejsze wydatki zarówno dla pacjentów, jak i systemów opieki zdrowotnej. – mówi Bartosz Ziółek Head of Digital Solution Santander Bank Polska.

Grupa Santander podejmuje liczne inicjatywy mające na celu wspieranie ludzi i firm w poszukiwaniu ścieżek rozwoju w przyszłości. W ramach Santander X wspierane są projekty w zakresie przedsiębiorczości, start-upy, scale-upy oraz małe i średnie firmy, tworząc dla nich szanse do konsolidacji i rozwoju poprzez szkolenia, doradztwo i zasoby potrzebne do dalszego rozwoju i zwiększania skali działalności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments